Mała kuchnia z jadalnią. Tak ją urządzisz

Mała kuchnia z jadalnią. Tak ją urządzisz

Autor: Urszula Tatur
12 kwi 2015 10:33

Jak urządzić jadalnię w małej kuchni? Zobaczcie najciekawsze pomysły projektatnów wnętrz.

Samodzielna, duża jadalnia to marzenie nie jednego z nas. Wszyscy bowiem pragniemy mieć miejsce, w którym zasiądziemy przy stole z całą rodziną, ciesząc się wspólnymi chwilami przy znakomitym posiłku. Trudno jednak urządzić ją, gdy mamy do dyspozycji ograniczony metraż.

Jak więc zaaranżować strefę jadalnianą w bloku? Najlepiej połączyć kuchnię z salonem i między tymi strefami zorganizować wymarzony kącik jadalniany. To rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się na każdym metrażu. Aby jednak nie przytłoczyć aranżowanej przestrzeni, musimy dokładnie przemyśleć wystrój całej strefy dziennej.

Jeżeli mamy naprawdę małe mieszkanie zrezygnujmy z dodatkowej wyspy czy półwyspu i przeznaczmy to miejsce na nieduży stół. Zdecydujmy się też na zabudowę tylko na jedną ścianę. Wyśmienicie wpisze się ona w wystrój całej przestrzeni, a nawet stanie się jej swoistą dekoracją.

Poza tym wybierajmy jasne kolory. Są one zarówno modne, jak i bardzo praktyczne, a przy tym optycznie powiększą przestrzeń niedużego mieszkania. Podobny efekt uzyskamy decydując się na meble w połysku – ich fronty z pewnością rozświetlą kreowaną przez nas przestrzeń. Jeśli jednak lubimy mocne kolory – ubierzmy w nie nasze krzesła. Czerwone czy pomarańczowe idealnie podkreślą przestrzeń jadalni, a do tego zrobią ogromne wrażenie na tle jasnej zabudowy kuchennej.

W większych mieszkaniach możemy pozwolić sobie też na dużo większą swobodę aranżacyjną. Tu jesteśmy w stanie ustawić troszkę większy stół, nie rezygnując przy tym z dodatkowej wyspy czy półwyspu. Poza tym możemy też z powodzeniem wprowadzać ciemniejsze kolory, a nawet czarne elementy – np. szkło zdobiące szafki górne. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać. Nadmiar elementów aranżacyjnych może wizualnie zepsuć nawet największą przestrzeń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także