PARTNER PORTALU
Meble kuchenne w dwóch kolorach. Takie duety lubią Polacy

Meble kuchenne w dwóch kolorach. Takie duety lubią Polacy

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
09 sty 2015 08:54

Meble kuchenne w dwóch kolorach to propozycja zarówno dla odważnych, jak bardziej zachowawczych gospodyń. Wszystko zależy od duetu kolorów, jaki zdecydujemy się wykorzystać.

Jak sprawić, by kuchnia była miejscem nie tylko praktycznym, ale i fascynującym? Koniecznie trzeba zaprosić do niej kolor, a najlepiej dwa.

Dokonując odpowiednich konfiguracji mebli w kolorze możemy uzyskać korzystne dla wnętrza złudzenie optyczne. Wąskie pomieszczenie kuchenne można poszerzyć wizualnie akcentując część zabudowy kontrastującym kolorem, nawiązującym np. do barwy płytek na ścianie. Gdy chcemy powiększyć optycznie małą kuchnię, zdecydujmy się na szafki, których fronty zdobią  poziome pasy.

Aranżując kuchnię otwartą na salon czy jadalnię należy zachować konsekwencję w doborze barw i dekorów frontów. Dobrze jest wykonać meble kuchenne w dominującym neutralnym kolorze jedynie z mocnym akcentem kolorystycznym. Powinien on być zbliżony do barwy, jaka zdecydowanie przeważa w wystroju pokoju dziennego czy jadalni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także