Meble w kuchni. Systemy cargo. Wygodne i funkcjonale!

Meble w kuchni. Systemy cargo. Wygodne i funkcjonale!

Autor: Ewa Kozioł
31 paź 2022 10:41

Systemy cargo to bardzo praktyczne rozwiązanie do szafek w każdej kuchni. Zwiększą funkcjonalność mebli i naszą wygodę. Dzięki nim nie tracisz czasu na poszukiwanie potrzebnych produktów i szybciej uporasz się z rozpakowywaniem zakupów czy sprzątaniem.

  • Funkcjonalna strefa przechowywania zminimalizuje nakład pracy związany z wykonywaniem czynności powtarzanych wielokrotnie każdego dnia.
  • Poręczną spiżarnię możemy zorganizować w każdym wnętrzu, nawet w stosunkowo niewielkiej kuchni, gdzie zazwyczaj mamy do dyspozycji ograniczoną przestrzeń w meblach.
  • Półki cargo to idealne miejsce na suche produkty, jak mąka, makarony, płatki śniadaniowe, kawa i herbata, ale również te w słoiczkach, które nie wymagają przechowywania w lodowce.

Planujesz zakupy spożywcze i przed wyjściem z domu musisz sprawdzić, czego brakuje w gromadzonych zapasach. W takcie porannego pośpiechu chcesz szybko wyjąć różne produkty spożywane na śniadanie przez całą rodzinę albo znaleźć zapas kawy, której brak sygnalizuje ekspres. Żadna z tych czynności nie będzie problemem, jeżeli organizacja zabudowy meblowej w kuchni zapewnia szybki dostęp do artykułów oraz wygodny przegląd wszystkiego, czym dysponujemy. Jeżeli jednak wymaga schylania i zaglądania w głąb szafek, aby mieć podgląd na produkty umieszczone najdalej, uporanie się z listą zakupów lub przygotowanie posiłku zajmie z pewnością znacznie więcej czasu. Podobnie jak rozpakowanie przyniesionych zakupów i odłożenie każdego z produktów na wyznaczone miejsce.

Systemy wysuwane

Warto to zmienić i zadbać o własny komfort, w czym pomocne będą systemy wysuwne. Zamiast sięgać w głąb szafki, regał z półkami i całą ich zawartością jednym ruchem wysuniemy przed korpus mebla, dzięki czemu wszystko od razu mamy w zasięgu dłoni i wzroku, kiedy potrzebujemy.

– Funkcjonalna strefa przechowywania zminimalizuje nakład pracy związany z wykonywaniem czynności powtarzanych wielokrotnie każdego dnia. Dlatego warto urządzić ją w taki sposób, aby korzystanie z kuchni było przyjemne – doradza Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w firmie KAM. – Wysuwane półki dają łatwiejszy dostęp do produktów, dlatego możemy usprawnić wyjmowanie i odkładanie na miejsce żywności, przygotowywanie posiłków lub segregowanie zakupów. Dzięki systemom cargo łatwiej nam również zapanować nad przestrzenią w meblach i porządkiem.

Półki cargo

Poręczną spiżarnię możemy zorganizować w każdym wnętrzu, nawet w stosunkowo niewielkiej kuchni, gdzie zazwyczaj mamy do dyspozycji ograniczoną przestrzeń w meblach. Nie jest ona uzależniona wyłącznie od wielkości szafki magazynowej, ale bardziej – wygody w dostępności do zapasów. Dlatego dla lepszej organizacji strefy przechowywania, tradycyjne półki zastąpmy systemem cargo. Dzięki wysuwanym półkom lub koszom bez trudu dosięgniemy nawet do produktów ułożonych najdalej i nie będzie wiązało się to z koniecznością przesuwania innych artykułów.

Półki cargo to idealne miejsce na suche produkty, jak mąka, makarony, płatki śniadaniowe, kawa i herbata, ale również te w słoiczkach, które nie wymagają przechowywania w lodowce, a nawet w dużych opakowaniach, jak butelka oleju, zapas wody czy soku. Dopasujemy je do szafek o różnej wysokości i szerokości, co także jest ogromnym atutem. Można je zamontować w pojemnych, sięgających do sufitu szafach, które będą pełniły funkcję domowej spiżarni. Zapasy mamy wówczas w jednym miejscu, co pozwala szybko znaleźć potrzebny produkt. Po otwarciu frontu zamontowane wewnątrz półki i kosze wysuną się jednocześnie.

Szafki narożne

Dzięki systemom cargo możemy ekonomicznie zagospodarować wąskie, niewykorzystane przestrzenie między standardowymi modułami szafek – wystarczy już 15 cm, aby mało praktyczną wnękę z półeczkami zamienić na wysuwany regał, estetycznie ukryty za frontem meblowym.
Rozwiązanie jest również popularne w miejscach trudnych do użytkowania w zabudowie meblowej jak szafki narożne. Dzięki półkom z pełnym wysuwem możemy wykorzystać całą przestrzeń szafki, również najdalsze miejsca z bardzo ograniczonym dostępem. Takie kosze narożne poprawiają funkcjonalność mebli, ale pomagają także w utrzymaniu w nich porządku. Jest to łatwiejsze, kiedy schowanie każdego produktu nie wymaga schylania czy klękania przed szafką i przesuwania całej jej zawartości.

Krzątanina w kuchni nie będzie uciążliwa dla innych mieszkańców, ponieważ systemy cargo są wyposażone w specjalne hamulce, dzięki którym nie trzaskają podczas zamykania. Dla lepszego dbania o estetyczny ład wewnątrz mebli dostępne są systemy z dnem z powierzchnią redukującą poślizg artykułów podczas ruchów towarzyszących otwieraniu i zamykaniu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także