Modna kuchnia. 12 pomysłów na zabudowę kuchenną

Modna kuchnia. 12 pomysłów na zabudowę kuchenną

Autor: Urszula Tatur
21 maj 2021 10:22

Nowoczesna kuchnia może mieć różne oblicza. Zawsze jednak jest wygodna, funkcjonalna i dobrze się prezentuje. Dlatego warto zadbać nie tylko o wysmakowaną zabudowę meblową, ale też dobre wzornictwo sprzętów i akcesoriów.

Współczesna kuchnia to przestrzeń otwarta, sprzyjająca byciu z bliskimi, wspólnemu gotowaniu oraz spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi. Powinna więc być zarówno funkcjonalna, jak i zachować reprezentacyjny charakter. Dlatego ważny jest odpowiedni dobór mebli kuchennych, które z jednej strony zapewnią wygodę i komfort podczas wykonywania codziennych prac, z drugiej – będę pięknie się prezentować, tworząc tło dla salonowej aranżacji.

W kuchni otwartej na salon doskonale sprawdzi się wysoka zabudowa uzupełniona wyspą czy półwyspem. To układ, który zapewni wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale też obszerną strefę roboczą. W wysokiej zabudowie z powodzeniem schowamy sprzęty AGD czy pojemne carga, ale też w razie potrzeby za przesuwnymi drzwiami ukryjemy dodatkową strefę roboczą.

Zgodnie z aktualnymi trendami kuchnia staje się miejscem o reprezentacyjnym charakterze. Wysokie regały, otwarte półki czy praktyczne relingi dodają jej salonowego charakteru. Pozwalają też na efektowne przechowywanie kuchennych utensyliów. Otwarte półki zapewnią właściwą ekspozycję ulubionej kolekcji porcelany czy książek kucharskich. Z kolei dzięki systemom relingów nawet najmniejsze przedmioty znajda swoje stałe miejsce i będą zawsze pod ręką.

Zobacz także Modna kuchnia 2022. Matowe fronty są na topie. Piękne inspiracje!

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także