PARTNER PORTALU
Modna kuchnia. 20 pomysłów na meble

Modna kuchnia. 20 pomysłów na meble

Autor: Urszula Tatur
02 wrz 2020 08:19

Kuchenne trendy śmiało zmierzają w stronę natury. Drewno i kamień to nie tylko piękna ozdoba wnętrza, ale i must have tego sezonu.

Naturalne motywy i postfabryczne inspiracje w kuchennych aranżacjach przeżywają swój renesans. Drewno i kamień rządzą tu niepodzielnie, budując klimat rodem z kuchennych laboratoriów i nic nie wskazuje na to, by miały ustąpić.

Współczesna kuchnia to swoiste studio kuchenne, gdzie każdy detal stanowi znaczący element codziennej scenerii. Dotyczy to także zabudowy meblowej, która przemyślana w każdym szczególe gra tu pierwszoplanową rolę. I choć białe meble kuchenne ciągle cieszą się zainteresowaniem, współczesne trendy wyraźnie zmierzają ku bardziej wyrazistym aranżacjom. Do gry wchodzą kuchnie w odważnych tonacjach kolorystycznych, a prym wiodą naturalne materiały.

Drewno i kamień grają tu pierwsze skrzypce. Obecnie na topie są zestawy mebli kuchennych w dekorach ciemnego drewna o wyraźnej strukturze. Zestawiane z kamieniem czy też szafkami w innym kolorze tworzą bardzo ciekawy efekt estetyczny. Nie znaczy to jednak, że jasne odcienie drewna są passe. One także są mile widziane w kuchennych przestrzeniach, zwłaszcza gdy mamy niewiele miejsca do gotowania. Bez względu na kolor drewna, który wybierzemy, warto zadbać by wyeksponować jego naturalny rysunek. Piękne usłojenie na pierwszym planie to najmodniejsza ozdoba wnętrza.

Charakteru całości dodają postfabryczne inspiracje i sięganie po stylistykę loft. Czarne elementy dekoracyjne o zdecydowanym wyrazie oraz matowe powierzchnie to „must have” modnie urządzonej kuchni. Tuż za czernią plasuje się złoto, które wprowadza odrobinę luksusu do kuchennej aranżacji. Niezwykle efektownie prezentuje się ona właśnie w duecie z czernią, przełamując jej surowy charakter.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także