Modne meble 2022. Matowe fronty i piękne kolory. To jest na topie!

Modne meble 2022. Matowe fronty i piękne kolory. To jest na topie!

Materiał Partnera Autor: REHAU
10 lut 2022 11:10

Meble na wymiar są efektowne i praktyczne. Wybieramy je nie tylko do kuchni i do łazienki, ale też do salonu czy pokoju dziecka. Ich wyjątkowe walory funkcjonalne i wizualne podkreśli nowa kolekcja wykończeń w pięknych barwach o aksamitnie matowej powierzchni.

Odkąd więcej czasu niż wcześniej spędzamy we własnych czterech ścianach, wiemy lepiej niż kiedykolwiek, jak ważna jest praktyczna strona domu – dobra organizacja. Wszystko to, co pozwala zadbać o ład i porządek w mikrokosmosie rzeczy, otaczających nas każdego dnia. Choć całe to bogactwo musi być pod ręką, najlepiej, gdy znika we wnętrzu funkcjonalnej zabudowy. Co z oczu, to z serca! Od razu robi się przyjemniej, kiedy na widoku zostają wyłącznie te starannie wybrane przedmioty, na które rzeczywiście chce się patrzeć. I gdy kuchnię po nawet największym gotowaniu da się przywrócić do idealnego stanu w krótką chwilę.

Nie zapominajmy przy tym – sama zabudowa, również ta modnie minimalistyczna, też może być zachwycająco piękna! Zwłaszcza gdy otrzyma wykończenie w starannie dobranym kolorze. Ale jakim? Nad tym pytaniem łamie sobie głowę każdy, kto urządza mieszkanie albo szykuje się do wyczekiwanego remontu. Na szczęście wsparciem służą specjaliści.

Kolory, które budzą dobre emocje

Dostępne na rynku lakiery we wszystkich odcieniach palety RAL mogą oszołomić – i wcale nie ułatwiają wyboru. Rodzą też ryzyko błędu – kosztownego, trudnego do naprawy, drażniącego potem przez lata. Świadomi tego projektanci firmy REHAU podsunęli gotowe rozwiązanie. To zaprezentowana w 2021 roku nowa kolekcja trwałych, praktycznych i pełnych szlachetnej urody laminatów akrylowych.

Co warto podkreślić, ten nowoczesny materiał świetnie sprawdza się w kuchni, gdzie stawia czoła wysokim temperaturom, pryskającemu tłuszczowi i wszelkim plamom. W łazience – wśród kłębów pary i pryskającej wody. W pokoju dziecięcym również wtedy, gdy młodzi użytkownicy kipią niespożytą energią. A także w holu czy w salonie – gdzie niestraszne mu obtłuczenia, zarysowania i inne dobrze znane wyzwania, jakie funduje meblom pełne radości życie rodzinne i towarzyskie.

 

Na nową kolekcję składają się dwie palety wykończeń. REHAU brilliant noble matt obejmuje głęboką czerń After Dark, antracyt Gaslit Alley, całą gamę szarości – Trench Coat, Smoke Stack i Silver Lake oraz trzy warianty bieli: cieplejszy High Low, różowawy Capital Starlit i świetlista Casa Blanca. Zainspirowana klasyką kina detektywistycznego linia RAUVISIO noir obok wymienionych odcieni oferuje także niezwykle modną, ale przede wszystkim szalenie elegancką ciemną zieleń Olive Detour, granat Midnight Dash, kremowy odcień Maltese Mist oraz beż Boxcar Blonde.

Dyskretne bogactwo barw

Zaprezentowana gama odcieni mogłaby się komuś wydać wąska, jednak w rzeczywistości jest bogata, a co jeszcze ważniejsze – niezwykle przemyślana i spójna. Powstała specjalnie z myślą o zastosowaniu we wnętrzach mieszkalnych. Projektanci świadomie włączyli do niej odcienie efektowne, ale łagodne. Kojące, a nie męczące, również przy zastosowaniu na dużych płaszczyznach frontów. Takie, które świetnie połączą się ze sobą nawzajem (zawiera się tu zachęta do twórczych poszukiwań) i z innymi barwami chętnie stosowanymi w mieszkaniach. Zachwycające dziś każdego, kto śledzi trendy – a jednak ponadczasowe.

Ale to wciąż nie wszystko, czym wyróżniają się nowe palety. Założeniem projektantów była pełna spójność odcieni frontów meblowych, obrzeży oraz żaluzji, którymi można uzupełnić typowe fronty szafek i szuflad zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach lub tam, gdzie przy otwieraniu mogłyby występować kolizje. Wyrafinowani esteci docenią to rozwiązanie, pozwalające uzyskać szlachetny i tak ceniony dziś minimalistyczny efekt monolitu.

Jednocześnie, co z kolei ucieszy osoby mniej swobodnie poruszające się w świecie wzornictwa, jest to prosty sposób, by bez wysiłku zharmonizować wszystkie elementy zabudowy. I to w perspektywie dekad! Znakomita odporność nowych wykończeń na promieniowanie UV chroni je przed zmianą odcienia przez lata, co umożliwi w przyszłości np. uzupełnienie aranżacji o nowe elementy.

Modne, matowe wykończenie

Słowo „matt” w tytule kolekcji REHAU moble matt pada oczywiście nieprzypadkowo. Należące do niej wykończenia charakteryzują się wspaniałym, głębokim, aksamitnym matem o wyjątkowym uroku – przykuwającym spojrzenia i... przyciągającym ręce. Nic w tym złego, jako że powierzchnie te zaprojektowano tak, by nie sprzyjały powstawaniu śladów dłoni. Dlatego o ile fronty lakierowane na mat wbrew pozorom okazują się często mniej praktyczne od połyskliwych, o tyle w przypadku powierzchni akrylowych REHAU noble matt problem nie istnieje! Tak ceniony dziś efekt wizualny pozostaje niezakłócony.

Połączenie piękna i funkcjonalności – tej pozornie zwykłej codziennej wygody – jest nieocenione chyba przede wszystkim w kuchni, zwłaszcza otwartej na salon. Dzięki tym walorom od śniadania do kolacji przestrzeń ta pozostaje prawdziwym sercem domu, miejscem spotkań i wspólnych działań w przyjemnej atmosferze – bez stresu. Ale podobny komfort warto zapewnić sobie także w pozostałych przestrzeniach domu. Tak, by przedpokój był zawsze gotowy na powrót domowników i powitanie gości. Salon sprzyjał relaksowi. Łazienka fundowała przyjemny poranek i spokojny wieczór. A sypialnia zapewniała słodkie, kolorowe sny.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także