PARTNER PORTALU
Na co zwrócić uwagę wybierając meble do jadalni?

Na co zwrócić uwagę wybierając meble do jadalni?

Autor: Urszula Tatur
30 lis 2017 11:25

Jadalnia to miejsce, które łączy. Spotkanie przy stole to często jedyny moment w ciągu dnia na rozmowy z rodziną, a przyjęcia w większym gronie to sposób na podtrzymanie więzi towarzyskich. Dlatego powinniśmy zatroszczyć się o takie zagospodarowanie przestrzeni do spożywania posiłków, by nic nie zakłócało przyjemnej atmosfery tych niepowtarzalnych chwil.

Priorytetowe znaczenie ma wielkość i umiejscowienie jadalni w naszym domu oraz liczba domowników i to, jak często podejmujemy gości. Jeżeli dysponujemy dużym osobnym pomieszczeniem możemy ustawić na jego środku długi stół z kompletem krzeseł i uzupełnić wystrój odpowiednią liczbą witryn, komód i barków na zastawę stołową, trunki lub obrusy. Jeśli nasza jadalnia to jedynie wyodrębniona część salonu, często płynnie łącząca go z kuchnią, warto rozważyć bardziej ekonomiczne rozwiązania.
Ergonomia i funkcjonalność to czynniki, które szczególnie powinniśmy wziąć pod uwagę, gdyż wpływają zarówno na komfort gości, jak i organizujących przyjęcie gospodarzy. W każdym przypadku sprawdzi się zakup kompletu mebli z jednej kolekcji, nie tylko ze względu na oczywistą spójność stylistyczną, ale także na możliwość dokupienia kolejnych brył. Firma MEBIN oferuje szereg zestawów w różnym stylu i kolorystyce, spośród których możemy wybrać rozkładane stoły lub ławostoły, np. Riva, Maganda i Corino z funkcją automatycznego wysuwania i chowania wsadu oraz pneumatycznym podnośnikiem blatu – łatwym i przyjaznym w obsłudze, uruchamianym podobnie jak w przypadku foteli biurowych przez naciśnięcie i przytrzymanie dźwigni. Aby konsumpcja upływała nie tylko w miłej atmosferze, ale też wygodnie, niezbędne są właściwie dobrane krzesła, najlepiej z tapicerowanym siedziskiem i odpowiednio wyprofilowanym oparciem. Krzesła Corino 2 walory te łączą z wysmakowaną stylistyką – oparcie i tylne nogi wykonano z jednego kawałka dębowego drewna. Barki obrotowe narożne Corino i Diuna pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni pomieszczenia oraz wnętrza mebla. Ledowe oświetlenie półek dodaje elegancji i buduje niepowtarzalny nastrój, a zawieszki na kieliszki podnoszą funkcjonalność barku, podobnie jak zastosowany w innych barkach, witrynach i komodach system domyku push to open. Wstawki ze szkła lacobel podkreślają nowoczesny charakter kolekcji.
Estetyka to kolejny ważny aspekt do uwzględnienia przy wyborze mebli, dlatego dobrym wyborem będą meble, które zyskały uznanie profesjonalistów, na przykład kolekcja Diuna, wyróżniona Diamentem Meblarstwa 2017 za solidność wykonania z materiałów wysokiej jakości oraz niebanalny design.
Wystrój jadalni uzupełnią dodatkowe elementy jak designerski stojak Corino na wino i kieliszki z flokowaną półką, zegary różnej wielkości i kształtu lub stacja pogody. Należy również zadbać o dobre oświetlenie, świeże kwiaty oraz widoczną za przeszkleniami piękną porcelanę. Dzięki temu będziemy mogli skupić się wyłącznie na konsumpcji i konwersacji wzbogaconych o wyjątkowe doznania estetyczne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także