PARTNER PORTALU
Naturalny urok jadalni

Naturalny urok jadalni

Autor: Urszula Tatur
20 kwi 2018 10:15

Wspólne spożywanie posiłków przez domowników, zwykle połączone z rozmową na temat aktualnych, ważnych dla nas spraw, służy integracji rodziny. Dlatego też staramy się w naszych domach wydzielić przestrzeń, w której nie tylko będziemy wspólnie jeść, ale i dzielić się przeżyciami, dawać sobie wsparcie oraz podejmować gości.

Zestaw mebli do jadalni z nowej kolekcji Korso firmy MEBIN zachwyca jakością wykonania i pozwala na funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza, a także wpisuje się w najnowsze trendy aranżacyjne. Charakterystyczną cechą niezwykle ostatnio modnego stylu vintage jest łączenie przeciwieństw, zwykle w formie współistnienia nowoczesności z klasyką. W przypadku kolekcji Korso efekt ten widoczny jest już w poszczególnych elementach zestawu. Typowe dla mebli z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku lekkie, toczone, zwężające się ku dołowi nóżki wolnostojących brył zamontowano tylko po ich jednej stronie, podczas gdy druga na zasadzie asymetrii opiera się na szerokiej podstawie. Z kolei błyszczące fronty zestawiono z nowoczesnymi wstawkami – czarnymi lub stylizowanymi na stal szczotkowaną, beton lub rdzę. Oryginalne barwy wstawek nie są przypadkowe, gdyż kolekcja szczególnie efektownie prezentuje się w modnej, industrialnej wersji stylu vintage. Meble w pięknym wybarwieniu orzecha burgundzkiego świetnie wyglądają na tle przypominającej naturalny kamień podłogi i gładkich, szarych ścian. Solidny stół ustawiony na dywanie w kolorze stali, posadowiony na masywnych nogach, wydaje się symbolizować stabilność i oparcie, jakie dają nam najbliżsi, z którymi spędzamy przy nim czas. W razie potrzeby stół można rozłożyć i wydłużyć ze 160 do aż 250 centymetrów. Designerskie, tapicerowane krzesła Ibiza z profilowanym oparciem zachęcają do długiego biesiadowania, niekończących się rozmów lub pogrążenia się w lekturze. Wykonano je z litego drewna dębowego i pokryto plamoodporną tkaniną carabu.
Nastrój jadalni możemy współtworzyć, wykorzystując światło. Duże okno sięgające podłogi zapewnia swobodny dostęp promieni słonecznych oraz pozwala cieszyć się widokiem ogrodu. Stół oświetla intrygująca lampa zawieszona na długich przewodach. Natomiast bardziej intymną atmosferę po zmroku zbudujemy dzięki efektownemu ledowemu oświetleniu witryn i szafki z barkiem. Drzwiczki mebli, w tym pojemnej komody, otwierają się poprzez delikatne naciśnięcie frontu, bowiem w kolekcji zastosowano system push to open. Całość wystroju uzupełniają odpowiednio dobrane dodatki: masywna ceramika i szkło, książki za szybami z brązowego szkła antisol, metalowy świecznik i czarno-białe pamiątkowe fotografie.
Warto nadmienić, że wykończenie frontów i blatów łączy efekt wosku lub oleju z trwałością tradycyjnych powłok lakierniczych, a zastosowanie nowoczesnej nanotechnologii spowodowało bardzo dużą odporność na zarysowania oraz inne szkodliwe czynniki, w tym wodę i alkohol. Powierzchnie nie wymagają okresowego odnawiania. Meble Korso dostępne są w kolorze orzecha burgundzkiego oraz w wersji - dąb bielony classic, co pozwala na zaaranżowanie wnętrza w odpowiadającej nam tonacji kolorystycznej.
Atmosferę domu przede wszystkim tworzą jego mieszkańcy. Jednak ładne, funkcjonalne wnętrze, wyposażone w meble starannie wykonane z materiałów najwyższej jakości budzi pozytywne emocje, pozwala się zrelaksować, sprawia, że chcemy w nim przebywać i cieszyć się codziennością.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także