×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Niebieski w kuchni i w łazienkach. Piękne wnętrze w stylu angielskim!

Niebieski w kuchni i w łazienkach. Piękne wnętrze w stylu angielskim!

Autor: Ewa Kozioł
03 sty 2023 15:53
Aktualizacja: 10 sty 2023 10:32

Kuchnia oraz dwie łazienki zostały zaprojektowane dla młodego małżeństwa. Urządzone są w stylu angielskim i z dodatkiem koloru niebieskiego w różnych odcieniach. Aranżacja zachwyca elegancją, nietypowymi strukturami, ale też nutką nowoczesności.

  • W aranżacji kuchni błękitne, dekoracyjne płytki zostały zestawione z białą zabudową z frezowanymi frontami.
  • Błękit w niezwykle ciekawy sposób został wykorzystany w aranżacji łazienki na piętrze. Mamy tu niebieską, nablatową umywalkę i nowoczesny w formie grzejnik. 
  • W drugiej łazience błękit jest zdecydowanie subtelniejszy, a na pierwszy plan wysuwają się wzorzyste, czarno-białe płytki na posadzce oraz ceglane wykończenie jednej ze ścian.

Główne założenia projektowe

Projekt Aleksandry Kowalskiej obejmował aranżację kuchni i dwóch łazienek – jednej na parterze, drugiej na poddaszu. Wnętrza zostały zaprojektowane dla młodego małżeństwa, które oczekiwało jasnych, ergonomicznych przestrzeni nawiązujących do stylu angielskiego. Właściciele chcieli, by w pomieszczeniach przewijał się kolor niebieski w różnych odcieniach, a całość była nasycona nietypowymi strukturami.

Błękitne płytki w kuchni

W aranżacji kuchni błękitne, dekoracyjne płytki zostały zestawione z białą zabudową z frezowanymi frontami. Aby połączyć funkcjonalność ze spójną estetyką, w aranżacji wykorzystano stylizowany sprzęt AGD oraz wykończenie inspirowane stylem angielskim – między innymi w formie uchwytów. W jasnym, klasycznym pomieszczeniu udało się także zmieścić okrągły stół jadalniany z krzesłami.

Niebieska umywalka i grzejnik w łazience z wanną

Błękit w niezwykle ciekawy sposób został wykorzystany w aranżacji łazienki na piętrze. Bazą jest ponadczasowe połączenie bieli i drewna, a kojący i piękny klimat pomieszczenia pod skosem stworzyły unikalne, wielkoformatowe płytki ścienne i podłogowe z subtelnym, nieoczywistym wzorem. Oryginalnymi akcentami w intensywnym niebieskim kolorze stają się – nablatowa misa umywalkowa i nowoczesny w formie grzejnik marki Luxrad. W łazience znalazła się również złota armatura, która idealnie dopełnia wnętrze i współgra z niebieskimi akcentami.

– Zależało mi na tym, by wprowadzić do wnętrza element, który urozmaici i w pewien sposób przełamie klasyczną aranżację. Zazwyczaj projektując łazienki, staramy się ukryć grzejnik, jednak tym razem, wspólnie z właścicielami, zdecydowaliśmy się wykorzystać jego dekoracyjny potencjał – opowiada projektantka.

Czarno-białe płytki w łazience z prysznicem

W drugiej łazience, na parterze, błękit jest zdecydowanie subtelniejszy, a na pierwszy plan wysuwają się wzorzyste, czarno-białe płytki na posadzce oraz ceglane wykończenie jednej ze ścian. W tym pomieszczeniu udało się oprócz prysznica i umywalki zmieścić stylową toaletkę, a tym samym spełnić marzenie pani domu. Obok niej stanął fotel w intensywnym, ciemnoniebieskim kolorze.

Dzięki gamie materiałów zaproponowanej przez architektkę aranżacja pozostaje spójna. Konsekwentnie powracające płytki imitujące kafle, naturalne drewno, cegła, patchwork oraz – oczywiście – błękit sprawiają, że całość ma własny, wyrazisty charakter, a odważne elementy w nieoczywisty sposób dopełniają wnętrza.

Design: Aleksandra Kowalska, Wnętrzagram

Zdjęcia: Rzucam okiem

Zobacz także 35-metrowe mieszkanie. Małe, ale wygodne. Piękna kawalerka!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także