PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia. 10 najlepszych pomysłów na szuflady

Nowoczesna kuchnia. 10 najlepszych pomysłów na szuflady

Autor: Justyna Łotowska
23 lis 2021 15:10

Przechowywanie w kuchni to kwestia, której nie możesz pominąć, jeśli planujesz urządzenie lub remont kuchni. Wygoda jest nawet ważniejsza niż modny wygląd! Jaki jest najlepszy pomysł na wygodne przechowywanie? Szuflady! Oto 10 nowoczesnych rozwiązań!

Obiadowe, płytkie, głębokie, deserowe, półmiski – nie ma kuchni bez talerzy. Ich przechowywanie bywa jednak kłopotliwe. Część talerzy jest używana codziennie, nawet po kilka razy. Inne zaś wyciąga się czasami, z okazji świąt czy większych spotkań przy stole.

Tradycyjnie talerze układa się w stosach na półkach albo suszarkach obok i nad zlewozmywakiem. Wygodniej trzymać je w szufladach.

Planując miejsce przechowywania talerzy, warto wziąć pod uwagę:
▶ Odległość od zlewozmywaka i zmywarki – im będzie krótsza, tym mniej noszenia umytych talerzy (rocznie to dziesiątki kilogramów).
▶ Odległość od stołu – to ważne, gdy jadalnia jest daleko, np. w salonie. Przenoszenie większej liczby talerzy ułatwiają stojaki z uchwytami. Ich średnica jest przystosowana do różnych talerzy, oddzielnie dla obiadowych czy deserowych.
▶ Wysokość frontów szuflad – musi być odpowiednio duża, by talerze układać pionowo we wkładach. Przykładowo, by zmieściły się talerze o średnicy 26 cm, front szuflady powinien mieć co najmniej 30 cm.
▶ W zasięgu ręki – pojedynczy talerz nie jest ciężki, ale gdy jest ich więcej, waga zastawy stołowej staje się spora. Dlatego warto tak zaplanować miejsce przechowywania, by jak najmniej schylać się podczas sięgania po talerze, zwłaszcza te używane codziennie. Nisko można umieścić szuflady z talerzami używanymi rzadko, np. od święta.
▶ Bez przesuwania – przegródki i kołeczki w szufladach ułatwiają posegregowanie talerzy. Oddzielają je także od siebie, tak by ich krawędzie się nie dotykały i nie obijały. Układ organizacji szuflady można zmieniać, gdyż tego typu przegródki są wyjmowane. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także