PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia. 10 pomysłów na urządzenie

Nowoczesna kuchnia. 10 pomysłów na urządzenie

Autor: Katarzyna Masłowska
06 cze 2019 08:09

Kuchnia jest wnętrzem, które zachęca do aranżacyjnych popisów. Wystarczy mieć tylko pomysł i odpowiedni metraż, gdyż niektóre modne rozwiązania wymagają nieco większej przestrzeni.

W ostatnim czasie kuchnia przeszła olbrzymią metamorfozę. Z wnętrza, do którego aranżacji nie przywiązywano zbyt wielkiej wagi, przeistoczyła się w pomieszczenie będące nie tylko miejscem spotkań rodzinnych czy towarzyskich, ale też chlubą gospodarzy. Nic dziwnego, że jej urządzenie stało się priorytetem, który wart jest wydatku z domowego budżetu.

Oprócz niewątpliwego wzrostu rangi kuchni w hierarchii wnętrz mieszkalnych, zmianie uległa również koncepcja jej projektowania. Wszystko za sprawą otwarcia na salon, co jest aktualnie jednym z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Kuchnia tworząca z salonem jedną przestrzeń wymaga bowiem starannego wykonania i przemyślanej koncepcji stylistycznej.

Zobacz także: Wygodna sypialnia: zobacz 20 dobrych projektów

Przy tym uwagę zwraca wielość stylów, w których mogą być aranżowane współczesne kuchnie. I choć wszystkie je można w zasadzie pogrupować w dwóch kategoriach – kuchnie klasyczne i nowoczesne – to w praktyce pod tymi określeniami kryje się bogactwo możliwych opcji.

Kuchnia klasyczna może być równie dobrze zdobiona dekorami drewnopodobnymi lub występować w szerokiej palecie beżów i szarości, mieć gładkie fronty lub zdobione frezowaniami, nawiązywać do tradycji prowansalskiej bądź też zawierać elementy rustykalne.

To Cię zainteresuje: Otwarta kuchnia: 20 pięknych aranżacji

Z kolei kuchnia nowoczesna to nie tylko jednolite, gładkie fronty, koniecznie w wysokim połysku, ale też pełne surowego uroku kuchnie przeznaczone do aranżacji loftów, w których na pierwszy plan wysuwają się metal, beton i surowe drewno.

Jak widać, kuchnia jest wyzwaniem zarówno dla jej wykonawcy, jak też właściciela, który w gąszczu dostępnych opcji musi wybrać propozycję optymalnie dopasowaną do jego potrzeb i gustu.

Autor: Mariusz Golak

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także