×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna kuchnia 2023. Co będzie modne? Poznaj najnowsze trendy!

Nowoczesna kuchnia 2023. Co będzie modne? Poznaj najnowsze trendy!

Autor: Ewa Kozioł
20 sty 2023 11:34

Jak powinna być nowoczesna kuchni 2023? Jakie trendy wnętrzarskie wpisują się w tę definicję? Jakich elementów nie może zabraknąć w kuchennej aranżacji? Podpowiadamy i pokazujemy. Sprawdź!

  • W nowoczesnych trendach aranżacyjnych królują otwarte kuchnie z wyspą. Taki układ to zaakcentowanie kuchni jako najważniejszego pomieszczenia w całym domu.
  • W nowoczesnych kuchniach gości niebanalny design. Współczesny wystrój to kompromis między luksusem i wybitną elegancją a przytulnością i klimatyczną atmosferą.
  • Współczesne kuchnie to odejście od stylizowanych aranżacji – rustykalnych czy klasycznych. To minimalizm w najlepszej, wysublimowanej postaci.

Nowoczesna kuchnia to nie tylko funkcjonalne pomieszczenie służące do codziennego przyrządzania posiłków. To serce całego domu, komfortowe miejsce spotkań towarzyskich i przytulna przestrzeń, w której można przyjemnie spędzać czas z rodziną. W nowoczesnych trendach aranżacyjnych królują otwarte kuchnie z wyspą. Taki układ to zaakcentowanie kuchni jako najważniejszego pomieszczenia w całym domu. To swoisty hołd dla idei ogniska domowego. Otwarta kuchnia to wnętrze wielofunkcyjne, w którym subtelnie przeplatają się domowe przestrzenie. Starannie wkomponowana w wystrój wyspa dzieli dom na strefy – kuchenną i wypoczynkową. Ponadto stanowi miejsce do wspólnego przygotowywania posiłków.

Otwarta kuchnia to miejsce przytulne, klimatyczne, wypełnione dobrym stylem. Stworzone do tego, by spędzać czas w gronie najbliższych.

Fot. Halupczok

Minimalizm w kuchni

W nowoczesnych kuchniach gości niebanalny design. Współczesny wystrój to kompromis między luksusem i wybitną elegancją a przytulnością i klimatyczną atmosferą. To równowaga między estetyką a funkcjonalnością. Nowoczesny wystrój ma w sobie coś lekkiego, subtelnego. Coś, co nadaje mu harmonijny charakter.

Współczesne kuchnie to odejście od stylizowanych aranżacji – rustykalnych czy klasycznych. To minimalizm w najlepszej, wysublimowanej postaci. Proste linie, gładkie powierzchnie o matowych lub błyszczących wykończeniach i bezuchwytowe fronty przeplatają się z nietypowymi fakturami i ciekawymi materiałami. Dużą popularnością cieszy się drewno we wszystkich rodzajach i kolorach. Zestawione z ciemnymi barwami jest synonimem nowoczesności i dobrego designu.

Fot. Halupczok

W aranżacjach nie brakuje metalicznych odcieni. Prym wiodą brąz, miedź, grafit, złoto i aluminium. W kontraście z bezkonkurencyjnymi bielą i czernią tworzą niebanalne kreacje, będące kwintesencją współczesnego luksusu.

Fot. Halupczok

Wygoda, innowacje i pomysłowe rozwiązania

Innowacyjne, łatwe w użytkowaniu i ergonomiczne – w nowoczesnych kuchniach króluje wygoda. – Wszystko dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, inteligentnych systemów smart home czy elementów mobilnych. Najnowocześniejsze rozwiązania nie tylko zapewniają najwyższy komfort podczas gotowania, ale także dają pełną swobodę w kreowaniu przestrzeni kuchennej. Dzięki nim można maksymalnie dopasować wnętrze do własnych potrzeb – podkreśla Anna Dzierżanowska z firmy Halupczok.

Najnowsze trendy w aranżacji kuchni to wielofunkcyjność, najwyższa estetyka i innowacyjne rozwiązania. Nowoczesne kuchnie przeplatają współczesny luksus i nieskazitelną elegancję z ciepłem domowego ogniska, przytulnością i kameralną atmosferą. To harmonijne miejsca wypełnione rodzinną miłością, radością i bliskością oraz niebanalnym designem, przypominającym aranżacje z najbardziej ekskluzywnych katalogów.

Zobacz także Ściana nad blatem w kuchni. 10 projektów. 20 różnych zdjęć kuchni!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także