Nowoczesna kuchnia. 4 pomysły na modne meble. 12 zdjęć kuchni!

Nowoczesna kuchnia. 4 pomysły na modne meble. 12 zdjęć kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
27 paź 2022 08:47

Jakie meble wybrać do nowoczesnej kuchni? Szukasz inspiracji? Zobacz kilka fajnych pomysłów na meble do nowoczesnej kuchni z polskich domów i mieszkań.

  • Dużo pomysłów na meble do nowoczesnej kuchni o małym i dużym metrażu.
  • Białe meble w nowoczesnej kuchni, szare meble w nowoczesnej kuchni, drewniane meble w nowoczesnej kuchni, meble z kolorem w nowoczesnej kuchni.

1. Białe meble w nowoczesnej kuchni

Niewielki korytarz prowadzi wprost do otwartej kuchni, urządzonej najbliżej wejścia. Wielkość i kształt tej strefy wyznacza zabudowa kuchenna typu U. Większość szafek została umieszczona w ściennej wnęce, znalazły się tam także sprzęty AGD: lodówka w zabudowie, piekarnik pod blatem. Tutaj mieści się strefa gotowania i zmywania. Praktycznie rozwiązanie w postaci wąskiego blatu poprowadzonego pod oknem, nie tylko oferuje dodatkowe miejsce do pracy, ale także umożliwia płynne połączenie zasadniczej części zabudowy z półwyspem, który wizualnie oddziela kuchnię od części wypoczynkowej.

Półwysep możne pełnić dowolne role. W zależności od potrzeb posłuży jako dodatkowy blat roboczy, strefa przygotowywania posiłków, praktyczny bufet, który sprawdzi się np. podczas wieczorów filmowych, albo półka na fotografie rodzinne, na które miło będzie zerkać odpoczywając na sofie. 

Zdjęcie: Bartosz Jarosz 

Projekt wnętrza: Katarzyna Uszok-Adamczyk, pracownia projektowa Uszok, www.uszok.pl

Czytaj więcej: Małe mieszkanie w mieście - zobacz gotowy projekt

2. Nowoczesna kuchnia połączona z salonem i jadalnią

Szafy w korytarzu płynnie przechodzą w zabudowę kuchenną, tworząc tło dla stojącej na środku kanapy. Jej kolor koresponduje z granatowymi frontami wiszących szafek kuchennych. Mobilna wyspa zapewnia odpowiednią ilość blatu roboczego, zwiększając komfort gotowania. Wzorzysty gres w odcieniach szarości i beżu łączy kolory występujące w otwartym wnętrzu. Jest także łatwy w utrzymaniu czystości. Ze względu na domowego pupila w salonie zastosowano olejowaną, dębową podłogę o szczotkowanej strukturze.

Ważnym elementem wnętrza jest wykonany na zamówienie stół o nieregularnej krawędzi. Uzupełniają go wygodne, kolorowe krzesła, które ożywiają część jadalnianą. Dębowa szafka RTV pochodzi z kolekcji polskiego producenta Mcases. Jej trójwymiarowy front nawiązuje do obudowy grzejnika w części jadalnianej.

Zdjęcie: Monika Filipiuk-Obałek

Projekt wnętrza: Justyna Mojżyk, poliFORMA, www.poliforma.pl

Opis całego projektu: Piękne wnętrze z kolorem. Zobacz trzypokojowe mieszkanie dla rodziny!

3. Wysoka zabudowa w nowoczesnej kuchni

W kuchni podobnie, jak w całej otwartej strefie dziennej, przewija się motyw marmuru i kolor biały. Białe, matowe fronty doskonale sprawdziły się w niewielkim wnętrzu. Dodają lekkości i nie przytłaczają przestrzeni, a przy tym są niezwykle eleganckie, uniwersalne i z pewnością wytrzymają próbę czasu. Z kolei wykonane ze spieku kwarcowego kuchenne blaty doskonale komponują się z imitującymi marmur, heksagonalnymi płytkami na jednej ze ścian. Całość wieńczą wykończone dębowym fornirem elementy zabudowy meblowej, które świetnie harmonizują z podłogą. Aranżację subtelnie doprawiono szczyptą glamour w postaci kuchennych dodatków.

Skoncentrowana na jednej ścianie, minimalistyczna, wysoka zabudowa mieści niezbędny w nowoczesnej kuchni sprzęt AGD i akcesoria. Umieszczenie zlewozmywaka w półwyspie umożliwiło funkcjonalne zaplanowanie trójkąta roboczego. Przestrzeń robocza jest niewidoczna od strony salonu. Wydziela ją ściana, na której wyeksponowano „marmurowe” płytki w kształcie heksagonów. Tam też umieszczono płytę grzewczą.

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Aleksandra Kurc, Wiktor Kurc, MAKA Studio, www.maka.studio

Czytaj więcej: Projekt "Wzór elegancji". Konkurs Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty

4. Szare meble w nowoczesnej kuchni

Otwarty plan strefy dziennej nie tylko daje gwarancję wygody, ale także pozwala w pełni docenić spójny charakter projektu. Nie ma tu standardowych podziałów, dzięki czemu poszczególne strefy łączą się ze sobą. Konsekwentna aranżacja poszczególnych stref tylko nieznacznie zmienia oblicze w zależności od funkcji pomieszczenia. W przypadku jadalni do głosu dochodzą elementy stylistyki vintage, zwłaszcza pod postacią modnych, metalowych krzeseł w czarnym kolorze. Aranżację dopełnia stół z drewnianym blatem wspartym na czarnym, metalowym stelażu oraz miedziane lampy wiszące. Akcenty stylu vintage zostały subtelnie przeniesione także do wygodnej kuchni z dużą wyspą usytuowaną na samym środku. Tu architektka postawił na szarości, ocieplone jasnym drewnem.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Katarzyna Mikulska-Sękalska, pracownia architektoniczna Arrange www.arrange.com.pl

Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: Mieszkanie w Warszawie - nowoczesne wnętrze z charakterem

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także