Nowoczesna kuchnia. Świetne pomysły na meble i ścianę nad blatem. 15 zdjęć!

Nowoczesna kuchnia. Świetne pomysły na meble i ścianę nad blatem. 15 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
21 lis 2022 09:09

Jak urządzić nowoczesną kuchnię? Co wybrać na ściany? Jakie meble kuchenne będę najlepsze? Szukasz inspiracji? Koniecznie zobacz nasze pomysły na aranżację nowoczesnej kuchni.

  • Przegląd nowoczesnych kuchni z polskich domów i mieszkań. 
  • Aranżacje nowoczesnych kuchni o małym i dużym metrażu. 
  • Świetne pomysły na meble kuchenne, dekoracje ściany nad blatem, wykończenie ścian w kuchni i jadalni.

1. Nowoczesna kuchnia w białym kolorze

Aneks kuchenny to wnętrze w stylu total look, prawdziwe królestwo bieli. Zostało oddzielone od strefy dziennej monolityczną wyspą. Piękną, minimalistyczną zabudowę wykonano z wyjątkowego kamienia naturalnego – kwarcytu. Przytulnej atmosfery nadaje aranżacji dębowa podłoga marki Citydesign, która niezwykle efektownie kontrastuje z kamieniem naturalnym Marmor Stone dominującym w kuchni. W strefie jadalni wzrok przykuwa dwukolorowy regał na książki. Stół polskiej marki Miloni to z kolei przykład spójnego połączenia klasycznego dębowego blatu i nowoczesnych metalowych nóg. Świetnie komponuje się on z jasnoszarymi welurowymi krzesłami na nóżkach ze złotej stali od polskiej marki Iker oraz słynnymi lampami wiszącymi Gubi.

Zdjęcie: Marta Behling, Pion Poziom - Fotografia Wnętrz

Projekt wnętrza: Renata Blaźniak-Kuczyńska, Renee’s Interior Design, www.reneesinteriordesign.pl

Opis całego projektu: Przytulne mieszkanie na Ursynowie. Zaglądamy do środka!

2. Kamień w nowoczesnej kuchni z salonem

Kuchnia miała być centrum życia domu. Została wobec tego w pełni otwarta na salon, a jej rangę podkreśliła 4-metrowa wyspa pokryta szczotkowanym granitem Cosmic Black. Jej monumentalna bryła wyraźnie rysuje się wyraziście na delikatnym tle jasnej zabudowy. Wykonana z naturalnego kamienia wyspa stanowiła obiekt wytężonych prac projektantki i wykonawców. Razem zadbali, by charakterystyczne żyły przechodziły płynnie z jednej płaszczyzny na drugą (po bokach) albo tworzyły lustrzane odbicia (front i blat). Przewężenie pod blatem, które nadaje masywnej bryle lekkości, powtarza wysokość cokołu obiegającego ściany, a także podstawę samej wyspy.

Ponieważ rozwijaniu sztuki kulinarnej potrafi towarzyszyć artystyczny rozgardiasz, inwestorzy pragnęli mieć możliwość zasłaniania w razie potrzeby wnęki z blatem roboczym. Architekt zaproponowała więc system składanych frontów. 

Zdjęcie: Yassen Hristov

Projekt wnętrza: Malwina Morelewska, www.morelewska.com

Czytaj więcej: Eleganckie i nowoczesne wnętrze. Piękny dom pod Warszawą. Ale klasa!

3. Biel i granat w nowoczesnej kuchni

Kuchnia urządzona jest nowocześnie, ale przytulnie. Dominuje tu biel, którą przełamuje wysoka zabudowa w kolorze granatowym. Kuchnię od salonu i jadalni oddziela półwysep z ustawionymi przy nim hokerami. To świetne rozwiązanie, bo nie zamyka otwartej przestrzeni, a jednocześnie chowa strefę roboczą. Zapewnia też dodatkowe miejsce na odpoczynek. Przy kuchni zaplanowano miejsce na jadalnię z dużym stołem i dekoracyjnym, wiszącym oświetleniem. Stół i krzesła są drewniane, więc idealnie wpisują się w aranżację strefy wypoczynkowej. 

Zdjęcie: Dominika Wilk Fotografia

Projekt wnętrza: Lisa Bachurina, Interior Design, @lisa.bachurina

Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: Piękne mieszkanie w Krakowie. Niebieska sofa, białe meble!

4. Nowoczesna kuchnia z jadalnią

W przestrzeni kuchennej architekci postawili na hasło "black is a new white". Zabudowa meblowa wykonana została w kolorze prawie czarnego, matowego granatu, który w ciągu dnia zmienia kolory. Połączenie jej z marmurem Carrara i mosiądzem nadało kuchni efekt WOW. W części jadalnianej, będącej sercem mieszkania, znajduje się dębowy stół z kolorowymi krzesłami holenderskiej marki Zuiver. Mamy tu jeszcze spiralne schody, które same w sobie są dziełem sztuki. Wyglądają bardzo efektownie.

Zdjęcie: Norbert Banaszyk

Projekt wnętrza: Miłosz Matelski, biuro projektowe Miastoprojekty, www.miastoprojekty.pl

Więcej tu: Piękne mieszkanie w Poznaniu. Świetne wnętrze w stylu soft loft!

5. Szara, nowoczesna kuchnia

Na dwóch sąsiadujących ścianach kuchni zaprojektowano grafitowe, wysokie zabudowy meblowe ze sprzętem AGD oraz ukrytą sporą ilością miejsca do przechowywania. Pośrodku znajduje się biała, duża wyspa z płytą indukcyjną i zlewem. Blat wyspy wykonano z białego konglomeratu kwarcytowego. Kuchnia jest nowoczesna, prosta w formach oraz bardzo praktyczna. Znajduje się tu tylko jedna otwarta półka wykonana z materiałów łatwych do utrzymania w czystości i zawiera dużo miejsca do przechowywania. Blat roboczy w całości zlokalizowany na wyspie powoduje, że osoba gotująca w kuchni cały czas widzi domowników przebywających w salonie.

Zdjęcie: TK Architekci

Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracownia TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Opis całego projektu: Dom dla rodziny. Szara kuchnia, nowoczesny salon. Ależ piękne!

6. Nowoczesna kuchni w kształcie litery U

Kuchnia urządzona jest w stonowanej kolorystyce. Króluje tu biel, szarości i kolory ziemi. Kompozycję aranżacyjną piękne uzupełniają naturalne materiały i rośliny. Otwarta na salon kuchnia ma formę litery U. Mamy tu dużo blatu roboczego oraz sporo miejsca na przechowywanie. W kuchni pojawił się też kamienny blat oraz duży drewniany stół wykonany na zamówienie, który dalej przechodzi płynnie w wyspę, gdzie ustawione zostały ceramiczne stołki. 

Zdjęcie: Studio Rysik

Projekt wnętrza: Mariola Kowalska, Gosia Kozieł, Filip Szutkowski, Studio Rysik, www.studiorysik.pl

Czytaj więcej: 70-metrowe mieszkanie w Warszawie. Piękne, nowoczesne wnętrze!

7. Nowoczesna kuchnia z wyspą

Kuchnia urządzona jest wygodnie, elegancko i przytulnie. Drewniane fronty mebli, zdobione pionowymi żłobieniami, tworzą elegancką parę z kamiennym blatem. Aranżacje doskonale uzupełniają szarości zastosowane na ścianie nad blatem oraz na wyspie. Podobnie jak wysoka witryna o miękkich, obłych kształtach. W kuchni przewidziano również nieszablonowe w formie miejsce do przechowywania – to szafki zabudowane pod blatem wyspy.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: Eleganckie wnętrze. Przytulny salon, rodzinna kuchnia. Piękne mieszkanie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także