Nowoczesna kuchnia z jadalnią. 10 pomysłów na urządzenie. 20 zdjęć!

Nowoczesna kuchnia z jadalnią. 10 pomysłów na urządzenie. 20 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
04 gru 2022 15:58

Jak urządzić nowoczesną kuchnię z jadalnią i salonem? Jak połączyć kuchnię z jadalnią? Jakie materiały wybrać do kuchni? Jakie rozwiązania sprawdzą się w jadalni? Zobacz 10 wyjątkowych projektów wnętrz z polskich domów i mieszkań.

  • Kolor szary i czarny oraz drewno w nowoczesnej kuchni z jadalnią. Piękne wnętrze!
  • Białe meble w kuchni, drewniany stół w jadalni. Wyjątkowa aranżacja!
  • Nowoczesna, elegancka kuchnia ze stylową jadalnią. Bardzo udane połączenie!
  • Zielone meble i czarny stół w nowoczesnej kuchni z jadalnią. Inspirujący projekt!
  • Jasna, nowoczesna kuchnia z piękną, jadalnią. Spokojna, subtelna przestrzeń!

1. Kolor szary i czarny oraz drewno w nowoczesnej kuchni z jadalnią

W kuchni połączonej z jadalnią i salonem dominuje kolor szary. Stworzył on neutralną bazę i stał się kanwą aranżacyjną całej przestrzeni dziennej. Szarą podłogę, blat oraz meble ociepla drewno. To fornir orzecha amerykańskiego. Charakteru dodaje kuchni kolor czarny. Czerń zastosowana została tu w płaszczyznach szklanych witryn, opisanych w równie czarnych, wąskich, matowych ramkach. Czarne są również sprzęty kuchenne, cokoły meblowe, punkty oświetleniowe, wnęki okienne oraz detale takie, jak podstawa kanapy czy krzeseł, co podkreśla szczególną dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy element wystroju.

Kolor szary i czarny oraz drewno w nowoczesnej kuchni z jadalnią. Projekt: Agnieszka Morawiec. Fot. Anna Laskowska, Dekorialove

Całe wnętrze opisywaliśmy tu: Piękne wnętrze - jasne i otwarte

2. Białe meble w kuchni, drewniany stół w jadalni

Kuchnia z jadalnią znajduje się w 60-metrowym mieszkaniu w bloku. W nowoczesnym wnętrzu wyraźnie widać wpływ skandynawskiej estetyki. 

Proste, białe meble od strony wąskiego korytarza wyznaczają strefę kuchni. Do wykończenia ściany ponad blatem architekci użyli delikatnej mozaiki o kształcie plastra miodu, który dodatkowo podkreślono fugą w kontrastowym, ciemnym kolorze. Ten sam motyw pojawia się również na podłodze w postaci heksagonalnych płytek. Drewniany blat oraz wykończona fornirem wysoka, kuchenna zabudowa doskonale korespondują z szafą w strefie wejściowej. 

Białe meble w kuchni, drewniany stół w jadalni. Projekt: Czajkowski Kluźniak Architekci. Fot. Tomasz Zakrzewski, Archifolio

Opis całego mieszkania: Ciepła Skandynawia - zobacz przytulne, jasne mieszkanie

3. Kolor biały i drewno w nowoczesnej kuchni z jadalnią

Właścicielka tej kuchni z jadalnią jest zwolenniczką prostoty i niewymuszonej elegancji. Stąd we wnętrzu pojawia się kolor biały i motyw marmuru. Białe, matowe fronty mebli dodają kuchni lekkości i nie przytłaczają przestrzeni, a przy tym są niezwykle eleganckie, uniwersalne. Z kolei wykonane ze spieku kwarcowego blaty doskonale komponują się z imitującymi marmur, heksagonalnymi płytkami zdobiącymi ścianę. Całość wieńczą wykończone dębowym fornirem elementy zabudowy meblowej, które świetnie harmonizują z podłogą. 

Kolor biały i drewno w nowoczesnej kuchni z jadalnią. Projekt: Maka Studio. Fot. Fotomohito

Więcej o tym projekcie: Projekt "Wzór elegancji". Konkurs Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty

4. Nowoczesna, elegancka kuchnia ze stylową jadalnią

Nowoczesna kuchnia jest jasna, przytulna i elegancka, ale też funkcjonalna. Została zaprojektowana dla rodziny z dziećmi. Zapewnia sporo blatu roboczego i miejsca na przechowywanie. Fronty i wyspa wykonane zostały z litego drewna. Biel i czerń nadają kuchni eleganckiego charakteru. Jasną przestrzeń ożywiają zielone hokery ustawione przy wyspie.

Granicę między częścią kuchenną a jadalnią stanowi witryna znajdująca się na blacie. W jadalni na tle mocnej tapety z motywem kwiatowym znakomicie prezentuje się prosta lampa Umagedesign wisząca nad stołem. Łączy klasykę z nowoczesnością.

Nowoczesna, elegancka kuchnia ze stylową jadalnią. Projekt: Daria Przewłócka. Fot. Natalia Kaczmarek Inkadr

Ten piękny projekt opisywaliśmy tu: Mieszkanie w Gdańsku: eleganckie i nowoczesne. Piękne, rodzinne wnętrze!

5. Zielone meble i czarny stół w nowoczesnej kuchni z jadalnią

Kuchnia z jadalnią znajduje się w mieszkaniu, które wyłamuje się z biało-szarego trendu. Jest  biżuteryjnym dopełnieniem i ozdobą salonu. Meble wykonane według indywidualnego projektu są dwukolorowe z frezami na dolnych frontach. Marmurowy wzór gresu na ścianie, oryginalne wykończenie frontów, złote dodatki w postaci baterii czy uchwytów i dodatków, dodają kuchni elegancji i dobrego smaku. Projektantka zrezygnowała także z szafek wiszących na rzecz dekoracyjnych półek ze złotymi obwódkami i okrągłymi lustrami, które podkreślają miejski szyk tej aranżacji.

Zielone meble i czarny stół w nowoczesnej kuchni z jadalnią. Projekt: Marta Piórkowska-Paluch Architektura wnętrz. Fot. Andrzej Czechowicz, Foto Studio Wrzosy

Czytaj więcej: Piękne wnętrze w zieleni: sztukateria jest świetna!

6. Jasna, nowoczesna kuchnia z piękną, jadalnią

Kuchnia jest przestronna i sąsiaduje ze znajdującą się nieopodal jadalnią, w której króluje duży stół z jesionowym, fornirowanym blatem, a jednocześnie bezpośrednio przechodzi w jeden z tarasów. Jest przy tym bardzo funkcjonalna. Główną rolę pełni w niej wyspa kuchenna, będąca zarówno domowym barem, jak i strefą przygotowywania posiłków. Skrywa w sobie podwieszany blat i niezbędne sprzęty AGD, sprytnie schowany za frontem meblowym. Z kolei wysoka zabudowa nie tylko oferuje dużo miejsca do przechowywania, ale także wizualne smaczki w postaci wnętrz wyściełanych jesionowym fornirem oraz wykończeniem w kolorze jagodowym.

Jasna, nowoczesna kuchnia z piękną, jadalnią. Projekt: Agnieszka Morawiec, Pracownia Projektowa Siedem. Fot. Anna Laskowska/Decorialove.

Więcej tu: Projekt "Pod wpływem chwili". Konkurs Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty

7. Kolor biały, czarny i beton w nowoczesnej kuchni z jadalnią

W kuchni i w jadalni króluje beton, drewno i zdecydowane akcenty czerni, biel i szarości. Takie zestawienie kolorów i materiałów, uzupełnione pięknymi, detalami pozwoliło nadać przestrzeni wyjątkowy klimat. 

W kuchni celowo rezygnowano z górnych szafek, pozostawiając jedynie wysoką zabudowę na ścianie od strony korytarza. Zabieg ten dodał lekkości aranżacji i pozwolił optycznie powiększyć nieduże wnętrze. Czarny granitowy blat i pomalowana czarną, magnetyczną farbą ściana w kuchni tworzą mocny kontrast z minimalistycznymi białymi szafkami i nadają sznyt całości.

Kolor biały, czarny i beton w nowoczesnej kuchni z jadalnią. Projekt: Zuzanna Kuc, ZU projektuje. Fot. Łukasz Zandecki

Całe wnętrze opisywaliśmy w tym artykule: Ciekawe mieszkanie w Warszawie. Tak urządzono 54 mkw

8. Brąz, biel i czerń w nowoczesnej kuchni z jadalnią

Kuchnia jest stonowana, a zarazem elegancka, ciepła. To zasługa duetu brązu i czerni. W aranżacji kuchni i jadalni odrzucono zbędne dekoracje, stawiając na szlachetne materiały i designerskie formy. Pierwszoplanowe role odgrywają ciemnobrązowe drewno, zastosowane na ścianach i frontach mebli, oraz głęboka czerń, konsekwentnie obecna w elementach wykończeniowych – drzwiach, stolikach czy oprawach oświetleniowych.

Nie brak w tej aranżacji jednak kropli koloru w postaci musztardowych krzeseł czy zieleni roślin, przeplatających czernie, brązy i szarości. Gwiazdą jest tu chrobotek reniferowy – roślina oryginalna i wymagająca, ale niezwykle urokliwa.

Brąz, biel i czerń w nowoczesnej kuchni z jadalnią. Projekt i zdjęcie: KODO projekty i realizacje

To piękne mieszkanie znajdziecie tu: 60-metrowe mieszkanie w Warszawie. Te wnętrze ma charakter!

9. Biało-czarna kuchnia z jadalnią ocieplona drewnem

W otwartej strefie dziennej nie odnajdziemy zdecydowanej granicy, gdzie kończy się kuchnia a zaczyna salon. Szafki wiszące, które tradycyjnie przypisane są do ściany kuchennej, nie dość, że przybrały imponujące rozmiary (ponad 4,5 metra długości, na ponad metr wysokości) to z wielkim rozmachem wjechały na salony. Poprzez zastosowanie lakierowanych, białych powierzchni, stały się jednak „niewidoczne”. 

W kuchni znalazło się także miejsce na szafę-spiżarnię, zabudowę dużej lodówki – wszystko w czerni oraz dużo praktycznych szuflad i blatów. 

Biało-czarna kuchnia z jadalnią ocieplona drewnem. Projekt: Agnieszka Morawiec. Fot. Marta Behling, Pion Poziom

Czytaj więcej: Piękne wnętrze dla rodziny z dzieckiem. Zobacz jasny, nowoczesny dom!

10. Zielona ściana i zielone krzesła w nowoczesnej kuchni z jadalnią

Kuchnia z jadalnią i salonem zostały zaprojektowane dla czteroosobowej rodziny, dla której natura i możliwość spędzania czasu razem są najważniejsze. Nic więc dziwnego, że zieleń była głównym motywem aranżacji. W tym kolorze jest zabudowa w kuchni zastawiona z bielą oraz krzesła w jadalni. Ściana z łukiem zaprojektowana została, by podkreślić retro klimat oraz stworzyć miękkie przejście do strefy codziennych zabaw dziecięcych w salonie.

W jadalni znajduje się duży stół z drewnianym blatem i krzesłami w klimacie boho i vintage (piękna butelkowa zieleń!).

Zielona ściana i zielone krzesła w nowoczesnej kuchni z jadalnią. Projekt: Framuga Studio. Fot. Aleksandra Dermont

Zobacz więcej: Piękne mieszkanie na Bemowie: 98 metrów i zielone akcenty

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także