Nowoczesne materiały w kuchni: AKRYL – poznaj nowe możliwości aranżacyjne

Nowoczesne materiały w kuchni: AKRYL – poznaj nowe możliwości aranżacyjne

Autor: Rehau
11 lip 2019 11:39

Kuchnia to dziś nie tylko raj dla miłośników smaków i gotowania. To także miejsce, które powinno być równie piękne i modne, jak pozostałe pomieszczenia. Aranżacja kuchni wymaga od nas szczególnej staranności. Musimy bowiem zadbać nie tylko o wizualną atrakcyjność wystroju, ale i funkcjonalność wnętrza. Ważną rolę odgrywają wśród nich fronty szafek i szuflad, które zajmują na tyle dużą powierzchnię, że stanowią naturalną bazę dla stylu, jaki chcemy nadać kuchni.

Wiele możliwości

Wśród matowych i błyszczących, jasnych i ciemnych materiałów, z których wykonuje się fronty mebli kuchennych, możemy wybierać do woli: drewno, tworzywa sztuczne i mineralne, kamień, tradycyjne szkło, a może akryl? Ten ostatni wiedzie prym w tym towarzystwie, wyróżniając się nie tylko dużą odpornością i idealną gładkością, ale i niesamowitym potencjałem aranżacyjnym. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam 4 pomysły na stylową aranżację z użyciem akrylowych frontów, które zamienią Waszą kuchnię we wnętrze pełne klasy, a jednocześnie praktycznych rozwiązań.

1. Mat, mat i jeszcze raz mat!

Jednym z najczęściej wymienianych kuchennych trendów na 2019 rok jest matowe wykończenie mebli. Doskonałym pomysłem na realizację tej modnej tendencji będzie wybór akrylowej powierzchni REHAU w matowym wydaniu. Akryl świetnie sprawdza się bowiem nie tylko jako zastępstwo lakierowanych elementów, ale i idealnie jednolity, matowy, piękny sam w sobie materiał. Jego nowoczesna stylistyka doskonale wpisze się w klimat współczesnych, zabudowanych kuchni lub kuchni z wyspą, która stanie się naturalnym centrum wnętrza. Z drugiej strony akrylowy laminat jest na tyle neutralny, że może być bazą do aranżacji kuchni w wielu stylach. Każdemu z nich zagwarantuje subtelny, elegancki sznyt. Matowa powierzchnia jest pozbawiona porów i dodatkowo pokrywa ją odporna na zarysowania powłoka hardcoat, dzięki czemu kuchenne fronty nie sprawią nam trudności w utrzymaniu.

2. Ciemniejsze barwy

Kolejnym niekwestionowanym trendem bieżącego roku jest eklektyzm. Przemyślany miszmasz wzorów, faktur, stylów i kolorów wprowadzi do Twojej kuchni oryginalność i powiew świeżości. Idealną przeciwwagą dla geometrycznych płytek i dodatków w intensywnych kolorach będą gładkie, akrylowe fronty. Ich jednolita powierzchnia wprowadzi do kuchni spójność i harmonię, potrzebne nawet – a może zwłaszcza – we wnętrzach pełnych odważnych połączeń. Pamiętajcie mniej znaczy więcej.
Nie bój się ich zastosować i iść z duchem czasu, podkreślając wyjątkowy charakter kuchni matową lub błyszczącą powierzchnią mebli. Akryl jest na tyle trwały i odporny np. na promieniowanie UV, że pozwoli Ci przez długie lata cieszyć się otrzymaną aranżacją w niezmienionym stanie. Możliwość łatwej obróbki przy użyciu klasycznych narzędzi stolarskich daje zaś pole do popisu Twojej wyobraźni i ułatwia pracę stolarzowi.

3. Połysk wciąż na topie kuchennych aranżacji

Moda na matowe wykończenia nie oznacza, że meble na wysoki połysk odeszły w niepamięć. To ponadczasowe rozwiązanie, które uwodzi miłośników klasyki w aranżacji wnętrz, a także zwolenników komfortu i wygody w codziennym funkcjonowaniu w kuchni. Wbrew pozorom błyszczące meble, zwłaszcza te jasne, są łatwiejsze do utrzymania w czystości, bo każda najmniejsza plamka motywuje nas do jej usunięcia, co w przypadku idealnie gładkiej powierzchni nie nastręcza żadnych trudności. Taki jest zaś akrylowy laminat, który na frontach kuchennych szafek i szuflad tworzy lśniącą taflę o spektakularnym efekcie głębi.

Tak wykończone meble, szczególnie te w jasnym kolorze i połączone ze szklanymi lub metalowymi dodatkami, stworzą eleganckie wnętrze pełne blasku. To rozwiązanie jest również niezawodnym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni, dlatego przemyśl je, jeśli Twoja kuchnia odznacza się niewielkim metrażem. Błyszczące powierzchnie najpiękniej będą się prezentować przy odpowiednim oświetleniu, dlatego zadbaj o odpowiednią liczbę lamp i kinkietów oraz nie zasłaniaj okien nieprzejrzystą firanką czy zbyt ciężką zasłoną.

4. Biel i drewno, czyli duet idealny

Niezastąpionym kompanem bieli, zarówno w kuchni, jak i pozostałych wnętrzach, jest naturalne piękno drewna. To połączenie w duchu skandynawskim zyskuje już miano nowej klasyki i jest doskonałym sposobem na nadanie przestrzeni przytulności i domowego ciepła. To również kolejne rozwiązanie idealne do małej kuchni, które ją optycznie powiększy. Z bielą i drewnem pięknie komponują się także zielone rośliny doniczkowe i cięte kwiaty w wazonach, które podkreślają naturalne inspiracje tego wnętrza. Jakie meble najlepiej sprawdzą się w takiej kuchni? I tu niezastąpiony okaże się akryl. W skandynawskich kuchniach powinny znaleźć się przede wszystkim proste meble, a akrylowy laminat będzie doskonałym wykończeniem gładkich, bezuchwytowych frontów.

Akrylowe fronty to bogate źródło aranżacyjnych inspiracji, które pozwoli Ci urządzić wymarzoną kuchnię w stylu najlepiej odpowiadającym Twoim gustom i potrzebom. Przy użyciu matowych lub błyszczących, idealnie gładkich powierzchni stworzysz zarówno wnętrze pełne ponadczasowej klasyki, jak i modnego eklektyzmu. Możesz być pewien, że niezależnie od wybranej konwencji, Twoja kuchnia stanie się królestwem wyjątkowego stylu i praktycznych rozwiązań. Dzięki temu będzie nie tylko funkcjonalnym miejscem przygotowywania posiłków, ale i spędzania czasu z najbliższymi w pięknym otoczeniu. Akrylowe fronty REHAU to dodatkowe możliwości, czy wiesz, że po frontach w wersji matowej możesz pisać kredą?

Pamiętaj by w trakcie wyboru kuchennej zabudowy brać pod uwagę oba aspekty: design oraz materiał, z którego zostanie wykonany mebel – tylko połączenie tych dwóch elementów zagwarantuje Ci udaną aranżację kuchennej przestrzeni.

Zaloguj się

Zobacz także