PARTNER PORTALU
Nowości kuchenne 2018

Nowości kuchenne 2018

Autor: Urszula Tatur
03 sty 2018 19:13

Nowe modele kuchni wyróżniają atrakcyjne wykończenia oraz funkcjonalne rozwiązania. Na frontach pojawiły się modne wzory betonu, stali i kamienia oraz podbijające wnętrza ciemne kolory.

Nie bez powodu, gdy mówimy o trendach pierwszym skojarzeniem jest moda. Przyzwyczailiśmy się już do jej ulotności i szybkich zmian. Moda jest również źródłem inspiracji dla branży wnętrzarskiej. Przede wszystkim widoczne jest to w tekstyliach i kolorystyce domowych aranżacji – nowości pojawiają się co jeden lub kilka sezonów. Na szczęście wolniej zmiana następuje w przypadku mebli, w tym kuchennych. Tu żywotność trendów wynosi dobrych kilka lat. Obecnie w czterech kątach króluje powrót do natury. Jego bazę stanowią surowe faktury: drewna, stali, kamienia lub betonu.

W odpowiedzi na te tendencje na rynku pojawiły się wykończenia w wysokiej klasy laminatach, które wiernie odwzorowują kolor i fakturę naturalnych materiałów. Wśród nich niezwykle atrakcyjnie prezentuje się wzór betonu, który nie jest zastrzeżony dla wnętrz industrialnych - zwłaszcza, gdy połączymy go z jasnym drewnem.  We współczesnym wnętrzu równie ciekawie zaprezentują się szare fronty przypominające łupek z delikatnymi jaśniejszymi żyłami. Innym oryginalnym wykończeniem jest przypominające stal z charakterystyczną zacieraną fakturą.

Trendy nie omijają również kuchni klasycznych i glamour. W tych tradycyjnych stylach nie należy jednak spodziewać się rewolucyjnych rozwiązań. Nowością jest tu ciemna kolorystyka frontów, na których zawitały odcienie szarości i antracyt, a nawet czerń. Kolory te doskonale podkreślają elegancję frezowanych szafek i szuflad. Podbiły też serca użytkowników, którzy coraz bardziej doceniają ciemne wykończenia o matowych lub półmatowych fakturach.

Producenci mebli nie tylko trzymają rękę na pulsie wnętrzarskich trendów, ale również bacznie obserwują zmieniające się potrzeby użytkowników. Rozwiązaniem w istotny sposób podnoszącym funkcjonalność kuchni jest nowa wysokość szafek, która została dopasowana do wzrostu współczesnych ludzi. Korpus szafki ze standardowych 72 cm podwyższony został do 79,2 cm. Nie uległa natomiast zmianie wysokość cokołów mających nadal 10 cm oraz grubość laminowanego blatu, która wynosi 38 mm. W ten sposób w wielu swoich modelach oferuje do wyboru dwie wysokości szafek, które możemy dostosować do swojego wzrostu. Inną nowością są szafki wyposażone w drzwi przesuwne. Warto też wspomnieć o nowym rodzaju blatu laminowanego, który pozwala osadzać zlewozmywaki i płyty indukcyjne na równo z jego powierzchnią. To od dawna wyczekiwane przez użytkowników rozwiązanie ułatwia utrzymanie blatu w czystości oraz podnosi estetykę kuchni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także