PARTNER PORTALU
Piękna porcelana w wydaniu Art Deco

Piękna porcelana w wydaniu Art Deco

Autor: ut
02 lip 2019 12:20

Styl Art Deco określany jest niekiedy jako „klasyczna nowoczesność”. Mimo, że powstał w latach 30. ubiegłego wieku, do dziś zachwyca świeżą, niemal futurystyczną elegancją. Geometria, symetria oraz harmonia w wydaniu Art Deco, paradoksalnie, pełna jest przepychu i blasku. Porcelanowa kolekcja Jenny w dekoracji inspirowanej tym nurtem to kwintesencja dobrego stylu z nutką kobiecości.

Geometryczne dekoracje, utrzymane w tonacji bieli, czerni i złota, wydobywają z kultowej kolekcji porcelany Jenny klasyczne piękno i niezwykły, kobiecy urok. Tradycyjne linie i stylistyka, nawiązująca do przełomu lat 60. i 70. w połączeniu z magią lat 30 sprawiają, że obok Jenny Art Deco ciężko przejść obojętnie. Twórcy nurtu Art Deco poszukiwali piękna w zwykłych przedmiotach użytkowych.

Niecodzienny urok ćmielowskiej kolekcji sprawia, że łatwo potraktować ją jako małe dzieło sztuki i na moment… zapomnieć, że spełnia ona także funkcję stołowej zastawy. Tymczasem Jenny w wersji Art Deco doskonale sprawdzi się podczas wieczornych spotkań przy herbacie lub popołudniowej kawie z przyjaciółką. To również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która kocha elegancję i docenia piękno przedmiotów codziennego użytku.

Jenny Art Deco występuje, jako zestaw do kawy dla 6 osób, w którego skład wchodzi sześć eleganckich filiżanek w komplecie z misternie dekorowanymi spodkami oraz jako zestaw dla 4 osób, czyli stylowy, misternie zdobiony komplet czterech filiżanek ze spodkami i talerzykami deserowymi. Kolekcja dostępna jest także jako zestaw do ciasta dla 6 osób. Talerzyki deserowe występują w dwóch wersjach: czarnej i białej, które stanowią doskonałą oprawę dla eleganckich słodkości – wykwintnych muffinek, fantazyjnych babeczek, czekoladowych brownie i innych cukierniczych dzieł sztuki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także