×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Plan optymalny

Plan optymalny

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 gru 2011 14:23

Już podczas planowania kuchni warto pomyśleć o zoptymalizowaniu przebiegu prac kuchennych. Najważniejsze to zapewnić łatwy dostęp do znajdujących się tam rzeczy.

5 zasad kuchennej ergonomii

1. Zapewnienie ergonomii w codziennych pracach kuchennych to podstawa dobrze zorganizowanej kuchni. Zanim więc zdecydujemy się na wybór wymarzonych mebli, pomyślmy o ich funkcjonalnym wyposażeniu.
2. Do przechowywania garnków, patelni czy naczyń najlepiej posłużą nam carga do szafek dolnych. Dzięki dostępnej na rynku bogatej ofercie możemy je dobrać do indywidualnych potrzeb i w pełni dopasować do każdego mebla. Optymalne wykorzystanie przestrzeni w rogu szafek zapewnią nam carga narożne i obrotowe.
3. Funkcję spiżarki doskonale mogą spełniać maxi carga, a także systemy organizacji kuchennej zabudowy. Dobieramy je w zależności od wielkości kuchni i potrzeb jej użytkowników. Ważne, by gwarantowały łatwy i szybki dostęp do przechowywanych produktów.
4. Wysoki komfort i ergonomię w kuchni zapewnia też zastosowanie szuflad z systemem łatwego otwierania. O porządek w szufladach i prosty dostęp do małych rzeczy zadbają specjalne organizatory wewnętrzne.
5. Dla tych, którzy lubią eksponować swój dobytek, doskonały rozwiązaniem będą systemy bazujące na relingach. Można na nich zawiesić nie tylko kuchenne przybory, ale i półeczki na przyprawy czy stojak na książkę kucharską.

Kuchnia Memphis to naturalne materiały oraz szuflady z systemem Touch&Silent, które pomieszczą dosłownie wszystko. Cena: ok. 32.000 zł (bez blatów, sprzętu AGD, armatury i wyposażenia dodatkowego), Mebel Rust.

' title=
fot. Mebel Rust

Rozwiązaniem pozwalającym stworzyć prawdziwą spiżarnię jest Tandem – cargo otwierane jak lodówka. Można je dopasować do szafki z drzwiami na zawiasach o szer. 45, 50 lub 60 cm. Na drzwiach i wewnątrz szafki montuje się stelaż z półeczkami. Cena: od ok. 2.135 zł, Peka.

' title=
fot. Peka

Elastyczny system dla przechowywania przyborów kuchennych Kitchen Today został stworzony z myślą o praktycznym ulepszeniu pracy w kuchni. Do wyboru wieszaki, półki, uchwyty, pojemniki na narzędzia, tace, stojaki na przyprawy oraz magnesy. Cena uzależniona od wyboru akcesoriów, Brabantia.

' title=
fot. Brabantia

Szafka narożna Space Corner z szufladami Tandembox zachwyca pod względem wykorzystania przestrzeni i komfortu użytkowania. Szuflada z pełnym wysuwem zapewnia bezpośredni wgląd i dostęp do całej swej zawartości na wyciągnięcie ręki. System wewnętrznego podziału Orga-Line pozwala przystosować szufladę do przechowywania wszelkiego rodzaju artykułów. Wycena indywidualna, Blum.

' title=
fot. Blum

Alternatywą do tradycyjnych rozwiązań cargo z koszami jest szafa Space Tower z szufladami. Dużą zaletą tego rozwiązania są pojedynczo wysuwane szuflady, które zapewnią bezpośredni dostęp do całej swej zawartości z trzech stron. Podwyższone boki szuflad zwiększają ich pojemność oraz pozwalają na zastosowanie organizacji wewnętrznej Orga-Line. Wycena indywidualna, Blum.

' title=
fot. Blum

Elfa Classic to system wieszany - jedynym mocowanym elementem do ściany lub szafy jest szyna pozioma, na której wieszane są szyny pionowe. Na nich montowane są wsporniki przytrzymujące kosze i półki, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Cena: ok. 2.300 zł (platinum), Elfa.

' title=
fot. Elfa

Dzięki różnorodnym systemom organizacji wewnętrznej do systemu szuflad Inno Tech można zaplanować i zagospodarować wnętrza szuflad. OrgaWing to idealne miejsce na małe przedmioty, które czasem trudno znaleźć w dużych szufladach. Wycena indywidualna, Hettich.

' title=
fot. Hettich

Mocowana do frontów szuflada dolna marki Nomet zapewnia wygodny dostęp do wszystkich produktów i naczyń ułożonych na kilku poziomach, także w niezależnie wysuwanych szufladach wewnętrznych. Cena: ok. 90 zł, ok. 75 zł, (szuflada dolna i szuflada górna, chrom połysk), Nomet.

' title=
fot. Nomet

System przechowywania do szafek narożnych Corner Combo składa się ze stelaża, do którego, na prowadnicach pełnego wysuwu z systemem miękkiego domykania, zostały zamocowane dwa rzędy szuflad. Cena: od ok. 1.450 zł (w kolorze chromu), Rejs.

' title=
fot. Rejs

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także