PARTNER PORTALU
Przechowywanie w kuchni: 12 dobrych rozwiązań

Przechowywanie w kuchni: 12 dobrych rozwiązań

Autor: Urszula Tatur
31 lip 2019 10:13

Mała przestrzeń nie powinna ograniczać. Dobrze dobrane wyposażenie szafek zrobi wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Wzorowa organizacja dodatkowo zapewni porządek na co dzień.

Funkcjonalna kuchnia to dobrze zorganizowana strefa zapasów oraz ułatwiająca utrzymanie porządku na co dzień strefa przechowywania naczyń i utensyliów kuchennych. Nawet w najmniejszym wnętrzu obie te strefy można urządzić tak, by zapewniały komfort i wygodę. Pomogą w tym dostępne na rynku systemy przechowywania dedykowane do szafek kuchennych oraz praktyczne akcesoria meblowe. Niektóre z nich, jak np. systemy drzwi przesuwnych, pozwolą ukryć przestrzeń kuchenną za eleganckimi frontami, całkowicie ukrywając strefę roboczą. To idealna opcja ukrycia kuchni, gdy nie chcemy, aby nasza przestrzeń była widoczna dla gości. Także mechanizmy do podnoszenia szafek górnych znacznie ułatwiają codzienne prace kuchenne. Unoszone do góry fronty nie kolidują ze sobą, dzięki czemu mamy dostęp do całego ciągu szafek, ale też poczucie bezpieczeństwa, że nie zrobimy sobie krzywdy.

Do przechowywania produktów żywnościowy doskonale nadają się systemy carg wysokich i podblatowych. Dzięki nim nie musimy otwierać kilku szuflad, aby wyjąć interesujący nas produkt: jednym ruchem ręki wysuwamy całą zawartość szafy. Podobna funkcję pełnią także szafy na zapasy wyposażone w szuflady zewnętrzne lub wytrzymałe półki. Dzięki pełnemu wysuwowi, dużej wytrzymałości na obciążenia, lekkiej pracy i delikatnemu domykowi, stały się najbardziej komfortowym sposobem przechowywania. Z kolei wysuwane cargo narożne zapewni wygodny dostęp do rzeczy przechowywanych zwykle w trudno dostępnych szafkach na rogu.

Komfort przechowywania naczyń i utensyliów kuchennych zapewnią z kolei szuflady z pełnym wysuwem wyposażone w nowoczesne systemy organizacji wewnętrznej. Są one idealnie dopasowane do wnętrza szuflady oraz przechowywanych w niej przedmiotów, ale też dają możliwość ich wygodnej modyfikacji i wprowadzania błyskawicznych zmian wynikających z aktualnych potrzeb użytkowników mebli. Dzięki nim każdą szufladę można skonfigurować dokładnie do własnych potrzeb i dopasować do przechowywanej zawartości. Dodatkowo, często wykonane z drewna, podnoszą walory estetyczne także w środku mebla.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także