PARTNER PORTALU
Przechowywanie w kuchni. 4 pomysły na wygodne akcesoria

Przechowywanie w kuchni. 4 pomysły na wygodne akcesoria

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 wrz 2020 11:55

Jakie akcesoria wybrać, aby codzienne prace w kuchni były łatwe i przyjemne? Polecamy cztery rozwiązania, które w funkcjonalnej kuchni są wręcz niezbędne.

Po pierwsze - szuflady

Każdy, kto choć raz korzystał w kuchni z szuflad, z pewnością nie zgodzi się na powrót do tradycyjnych szafek z półkami i drzwiczkami. Jest to bowiem rozwiązanie znacznie wygodniejsze i bardziej ergonomiczne. Systemy, takie jak Comfort Box czy Slim Box, zapewniają łatwiejszy dostęp do przechowywanych produktów. Dzięki nim (a dokładniej możliwości pełnego ich wysuwu) wszystkie naczynia i zapasy mamy w zasięgu wzroku i ręki – nawet te schowane na dole i w głębi. 

Po drugie - cargo

Alternatywą lub uzupełnieniem szuflad są inne systemy wysuwne – cargo. Te ażurowe kosze zawieszone na stabilnych stelażach, sprawdzają się nie tylko w szafkach podblatowych, ale również w coraz popularniejszych słupkach. Zamontowane w szafkach wysokich np. przy lodówce, kilkupoziomowe Cargo Maxi tworzą podręczne spiżarnie, w których każdy produkt znajdzie swoje miejsce.

Wysuwane kosze zastosowanie znajdują również w miejscach nietypowych np. pod zlewem lub w wąskich przestrzeniach między szafkami dolnymi. Mające zaledwie kilkanaście centymetrów szerokości Cargo Mini Boczne umożliwią łatwy dostęp np. do wysokich butelek, rozwieszonej i dyskretnie schowanej ściereczki czy środków czystości.

Po trzecie - kornery

A co z najtrudniej dostępnymi, a zarazem najbardziej pakownymi szafkami kuchennymi – narożami? I tu sięgnąć możemy po akcesoria, które znacząco ułatwią nam życie. Kornery – czyli systemy przeznaczone do dolnych szafek rogowych, to rozwiązanie gwarantujące zarówno komfortowy dostęp do zapasów, jak i pełne wykorzystanie miejsca. Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Są wśród nich dwie odpowiednio wyprofilowane, niezależnie wysuwane półki z płyty meblowej – Corner Optima. Są również dwuczęściowe i dwupoziomowe kosze Corner Comfort i Corner Front.

Po czwarte - pojemniki na odpady

Dzięki odpowiednym akcesoriom również segregacja odpadów może być całkiem prosta. I to nawet w niewielkiej kuchni. Choć dotychczas nie wynaleziono systemu, który sam posegreguje śmieci, są rozwiązania, które nam to ułatwią. Mowa przede wszystkim o proponowanych przez Rejs zestawach pojemników na różne frakcje. Obejmujące 2, 3, 4, 5 a nawet 6 i 7 oddzielnych pojemników zestawy, możemy dopasować do naszych potrzeb i przyzwyczajeń.

Komentarze

Zaloguj się