Przechowywanie w kuchni. 5 najchętniej wybieranych rozwiązań!

Przechowywanie w kuchni. 5 najchętniej wybieranych rozwiązań!

Autor: Ewa Kozioł
30 maj 2022 10:41

Meble kuchenne mają być estetyczne, ale i funkcjonalne. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego wyposażenia, który zapewnią nam komfort i wygodę. Jakie akcesoria są najchętniej wybierane i kupowane? Sprawdźcie!

Mówi się, że mądry Polak po szkodzie, albo po remoncie. Często dopiero wówczas, już w praktyce okazuje się, które rozwiązania spełniają oczekiwania w nich pokładane, a które są „niewypałem”. Jednym z pomysłów na weryfikację przydatności akcesoriów jest zebranie opinii bardziej doświadczonych użytkowników. Bazować można również na liczbach – np. statystykach pokazujących czarno na białym, które systemy cieszą się nieustającym zainteresowaniem klientów.

Oto 5 rozwiązań do kuchni, które od lat znajdują się na szczycie listy must have i są najczęściej wybierane z oferty Rejs.

Szuflady w kuchni

Systemy szuflad to jedno z najwyżej ocenianych rozwiązań do kuchennych szafek dolnych. Są praktyczne i wygodne. Montowane na wytrzymałych i solidnych prowadnicach zapewniają płynny, lekki ruch i pełny wysuw nawet przy pełnym obciążeniu. A do tego gwarantują najłatwiejszy dostęp do zapasów, sztućców, zastawy i wszystkich innych rzeczy, które zamierzamy w nich trzymać.
Dostępne dziś systemy szuflad w niczym nie przypominają tych proponowanych w starych meblach. Mogą być bardzo głębokie i szerokie, a mimo to – pracować bezproblemowo. Dzięki systemom organizacji, łatwiej też utrzymać w nich porządek.

Jeśli chcemy, aby szuflady tworzyły komplet z innymi akcesoriami, zdecydować się możemy na modele z linii Maxima Puro. 

Systemy cargo – maxi i mini

Alternatywą dla szuflad są inne systemy wysuwne – a zwłaszcza cargo. I tu mamy wiele opcji do wyboru. Do szafek wysokich, ale również do spiżarni polecane są Cargo Maxi. To duże, wielopoziomowe kosze osadzone na wytrzymałych systemach jezdnych, w których zmieścić można wszystkie zapasy. Cargo Maxi występują w kilku rozmiarach, dzięki czemu możemy je dopasować do miejsca, jakie posiadamy. Mogą mieć kosze z dnem z drutu, tworzywa, płyty meblowej lub blachy.

Do szafek dolnych – tych pod blatem, chętnie wybierane są Cargo Mini. Mogą mieć postać półek i koszy, na których ustawić można zastawę, garnki i zapasy, a także formę stelaży różnego typu. 

Systemy do szafek narożnych – czyli cornery

Zupełnie inną kategorię tworzą często poszukiwane rozwiązania do pakownych szafek narożnych. Z uwagi na ich nieustawność, użytkownicy chętnie sięgają po sposoby na ułatwienie sobie korzystania z nich. Opcji jest kilka.

Z myślą o szafkach narożnych zaprojektowano odpowiednio wyprofilowane, wysuwane półki Corner Optima, a także obrotowe kosze (o kształcie koła, półkola lub ¾ koła). Są również wysuwane dwuczęściowe i dwupoziomowe systemy Corner Front i Corner Comfort. Zapewniają one optymalne wykorzystanie przestrzeni i bardzo komfortową obsługę. Kosze lekko wysuwa się z korpusu, dzięki czemu mamy dostęp nawet do najgłębiej położonych przedmiotów.

Chcemy segregować – pojemniki na odpady

Jesteśmy coraz bardziej świadomi konieczności dbania o środowisko naturalne, dlatego odpady segreguje w domu coraz więcej osób. To z kolei sprawia, że systemy pojemników ułatwiających dzielenie śmieci na frakcje cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Najczęściej kupowane są zestawy obejmujące 2-3 wiaderka, do szafek o szerokości 40 lub 60 cm (np. Segrego). Ale zdarza się, że klienci wybierają też zestawy do szafek węższych – 30 cm lub szerszych – nawet 90 cm. Te ostatnie mogą mieć nawet 4 duże kosze i 3 małe pojemniki na odpady. Jakie ich cechy brane są pod uwagę? Bardzo ważny jest sposób montażu – system może być mocowany do korpusu i frontu lub wstawiany do odpowiedniej szuflady. Pełny wysuw wszystkich koszy naraz zdecydowanie ułatwia zadanie i utrzymanie czystości. Warto też zwrócić uwagę na liczbę i pojemność koszy i dopasować je do tego, na jakie frakcje odpady dzielimy i jakich najwięcej generujemy. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także