PARTNER PORTALU
Przechowywanie w kuchni. Architekt radzi jak wykorzystać szafki narożne

Przechowywanie w kuchni. Architekt radzi jak wykorzystać szafki narożne

Autor: Ewa Kozioł
20 kwi 2022 11:41

Jak zagospodrować szafki narożne w kuchni? Jakie rozwiązania wybrać? W nich przechowywać? Jak poradzić sobie z przestrzenią narożną w kuchni? Radzi Agnieszka Witkowska znana blogerka Architekt Porządku. Zdradza kilka niezawodnych rozwiązań.

Klasyka gatunku – Le Mans

Jak przyznaje Architekt Porządku, szafki narożne są domeną przedmiotów i urządzeń kuchennych rzadko używanych na co dzień. Bez systemów wspomagających, ta przestrzeń staje się trudno dostępna, a sięganie po naczynia wiąże się z koniecznością schylania i „nurkowania” w szafce. Tu doskonale sprawdzi się system Peka – Le Mans. Rozwiązanie służy do schowania i porządkowania garnków, patelni i większego sprzętu. Użytkowanie półki z systemem Le Mans staje się nieporównywalnie łatwiejsze – mamy możliwość wysunięcia zawartości półki na zewnątrz, a opływowy kształt pasuje do garnków i patelni.

Magiczny kącik – niezbędny w każdej kuchni

Przedmioty o kanciastym kształcie lub sprzęt AGD trzymany w kartonowych pudełkach znajdzie swoje miejsce w dedykowanym systemie – Magic-Corner Comfort. System obejmuje cztery kosze, oferujące powierzchnię większą, niż w systemie Le Mans. Powierzchnia porozdzielana jest na kilka koszy i pozwala zagospodarować sprzęt AGD, który zwykle przechowywany jest w pudełkach i używany sporadycznie – opiekacze, tostery czy wyciskarki do soków. Magic-Corner rekomendowany jest do przedmiotów kanciastych, tak aby jego powierzchnia była optymalnie wykorzystana. Architekt Porządku Agnieszka Witkowska zauważa też, że takie rozwiązanie sprzyja jednej z zasad uporządkowywania – klasyfikacji przedmiotów według danej kategorii, co niesamowicie organizuje przestrzeń i ułatwia komfortowe użytkowanie.

Organizacja na co dzień

Dobrze zagospodarowana i rozplanowana kuchnia to już połowa sukcesu idealnie zorganizowanej kuchni. Ważną częścią utrzymywania porządku są codzienne nawyki i wyznaczenie kilku prostych reguł w użytkowaniu kuchni. Często spotykanym problemem staje się brak miejsca, spowodowany posiadaniem dużej ilości naczyń kuchennych, akcesoriów czy zastawy stołowej. Przechowujemy w szafkach narożnych zdecydowanie za dużo rzeczy, pomimo że częstotliwość ich używania nie jest wielka. Warto zastanowić się jakie naczynia umieszczamy w systemach narożnych. Akcesoria kuchenne używane na co dzień – pozostawmy na dole, rzadziej użytkowane na górze. Tak prosta zasada z pewnością zaprowadzi ład w naszej kuchni na dłużej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także