Przechowywanie w kuchni: dobre pomysły do szafki narożnej

Przechowywanie w kuchni: dobre pomysły do szafki narożnej

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 wrz 2020 13:52

Jak efektywnie wykorzystać kuchenny narożnik? Można go wyposażyć w funkcjonalne, specjalnie dedykowane rozwiązania, które wyeliminują problemy i zapewnią większą powierzchnię przechowywania.

Aby wybrać najlepszy system, powinniśmy najpierw zastanowić się, co zamierzamy przechowywać w narożnej szafce. Jeśli tuż obok narożnika znajduje się kuchenka czy płyta indukcyjna, wówczas najlepiej trzymać tam garnki i patelnie. Idealnie nadaje się do tego system Le Mans. Składa się on z dwóch dużych półek o opływowym kształcie. Na każdej z nich można ulokować owalne naczynia w taki sposób, by mieściło się ich więcej niż w tradycyjnej szafce. Dużą zaletą systemu Le Mans jest to, że każdą z półek można wysunąć na zewnątrz niezależnie, zyskując dostęp od góry. 

Narożnik do kwadratu

A kiedy lepszym wyborem do narożnika będzie system Magic Corner? To rozwiązanie zakłada podzielenie wnętrza szafki na cztery części. Jedną wypełniają kosze przednie, które w całości można wysunąć na zewnątrz. Następnie, przesuwając do przodu dwa kosze wewnętrzne, zyskujemy dostęp do głębszej zawartości szafki. Choć w przeliczeniu na centymetry kwadratowe do dyspozycji mamy tu więcej powierzchni użytkowej niż w systemie LeMans, jest ona podzielona na 4 kwadratowe kosze. Trzeba pamiętać, że na jednym koszyku i tak nie zmieszczą się 2 duże garnki. Jeśli natomiast w Magic Cornerze chcemy przechowywać mały sprzęt AGD w kartonowych opakowaniach to powierzchnię kwadratowych koszy możemy wykorzystać do maksimum. 

Tradycyjnie – na okrągło

W kuchni wyposażonej w tradycyjną szafkę narożną 90x90 cm możemy zastosować system obrotnic Revo. Mechanizm wykorzystuje praktycznie całe wnętrze szafki, a dzięki temu, że fronty wsuwają się do środka i obracają wewnątrz wraz z półkami, mamy bardzo łatwy dostęp do zawartości. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także