PARTNER PORTALU
Przechowywanie w kuchni - porady, pomysły, inspiracje

Przechowywanie w kuchni - porady, pomysły, inspiracje

Autor: Urszula Tatur
06 sty 2018 09:09

Przesuwne drzwi do szaf wysokich, praktyczne carga oraz szuflady z pełnym wysuwem to rozwiązania, które ułatwią przechowywanie w kuchnie. Warto po nie sięgnąć.

Stworzenie praktycznej i pojemnej spiżarni na niewielkiej przestrzeni, jaką zazwyczaj mamy do dyspozycji w mieszkaniu usytuowanym w bloku, to prawdziwe wyzwanie projektowe. Jak wygospodarować maksimum miejsca na przechowywanie zapasów żywności i naczynia, pamiętając jednocześnie o tym, aby zachować przestrzeń na urządzenia AGD i blat roboczy? Z pomocą przychodzą sprawdzone systemy, które ułatwiają zarządzanie nawet niewielką przestrzenią.

Przede wszystkim warto skorzystać z pojemnego i elastycznego systemu carg. Pakowne cargo zapewnia doskonałą widoczność i dostęp do zawartości z obu stron. Wystarczy jedno pociągnięcie, aby płynnym ruchem wysunąć całą zawartość na zewnątrz. Co istotne, system taki może być z powodzeniem stosowany szczególnie w przypadku wąskich wnęk, nawet o szerokości 15 mm. Dzięki temu można zagospodarować praktycznie każde miejsce w kuchni.

Istnieje też szereg propozycji do szafek podblatowych. Dzięki temu, że wyciągi mocowane są do frontów, można jednym ruchem wysunąć zawartość całej szafki na zewnątrz. Rama i prowadnice ukryte są pod półkami i umożliwiają dostęp do przechowywanych produktów z obu stron. To najbardziej praktyczny pomysł na efektywne zagospodarowanie wąskich przestrzeni podblatowych.

Na rynku dostaniemy także niezwykle obszerne systemy narożne, które łączą optymalne wykorzystanie przestrzeni z przejrzystością i komfortem korzystania. Dzięki wysuwanym półkom cała zawartość narożnika wyjeżdża na zewnątrz szafki. Każda półka może być z osobna wysunięta na zewnątrz, a dostęp z góry umożliwia komfortowe korzystanie i szybkie wyjmowanie zawartości. Półki wysuwane są na niezależnych ramionach. Mogą udźwignąć aż 25 kg. Nawet nierównomierne rozłożenie ciężaru nie wpływa na płynność pracy systemu.

Z kolei wykonane ze specjalnie profilowanej blachy praktyczne wysuwane półki sprawdzają się idealnie jako wyposażenie szafek w kuchni. Taki system zapewnia perfekcyjny przegląd zawartości. Półki zostały wyprofilowane z jednego arkusza blachy. System dopasowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika dzięki temu, że można zastosować kilka półek na dowolnej wysokości w szafkach o szerokości frontu od 300 mm do 1200 mm.

Tekst: Anita Łoptka, marketing manager Peka

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także