×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przechowywanie w kuchni. Zobacz jak wykorzystać cargo w kuchni!

Przechowywanie w kuchni. Zobacz jak wykorzystać cargo w kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
28 cze 2021 14:52

Systemy cargo przydadzą się w każdej kuchni. Są sytuacje kiedy rozwiązanie to jest bezkonkurencyjne. Żadne inne akcesoria nie pozwalają bowiem tak dobrze wykorzystać wąskich przestrzeni, trudno dostępnych szafek rogowych czy wysokich spiżarek.

W olbrzymim skrócie cargo to montowane na wysokiej jakości systemach jezdnych kosze o różnych rodzajach półek, które można swobodnie i w pełni wysuwać z wnętrza szafki, tak by umożliwić sobie bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych systemów.

– Dostępna są modele niskie przeznaczone do szafek podblatowych, wysokie – do słupków, a także specjalne cornery do szafek narożnych. Są cargo szerokie i wąskie. Są z koszami wykonanymi z drutu i takie z dnem pełnym np. z tworzywa lub płyty meblowej. Są w końcu cargo z wieszakami (np. na ściereczki) i specjalnymi stelażami na inne kuchenne drobiazgi – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki Rejs. 

Cargo do szafek niskich i wąskich przestrzeni

Oferujące pełny wysuw systemy cargo sprawdzają się przede wszystkim w szafkach niskich – tych zlokalizowanych pod blatem, będących podstawą strefy przechowywania. Można na nich ustawić zapasy żywności, zastawę, garnki, a także kuchenne detergenty i akcesoria. Porządek pomagają utrzymać wysokie relingi boczne, które uniemożliwią mieszanie się i przesuwanie przedmiotów.
Co ważne Cargo Mini Rrejs dostępne są w wielu różnych wymiarach, dzięki czemu pozwalają w pełni wykorzystać przestrzeń szafek. I to nawet tych najwęższych – można je zamontować w korpusie o szer. 15-20 cm, dzięki czemu w tym zazwyczaj niezagospodarowanym miejscu można przechowywać wąskie i wysokie butelki, tace i inne nieustawne przedmioty.

Cargo do szafek wysokich

Cargo sprawdzają się również w coraz popularniejszych spiżarkach lokowanych w wysokich szafkach przy lodówce. Kilkupoziomowe kosze zamocowane na stabilnym, wytrzymałym stelażu można wysunąć jednym ruchem z szafy (a w wersji obrotowej również przesunąć pod kątem 90 stopni), tak by zapewnić sobie dostęp nawet do produktów ułożonych na samej górze czy w głębi. Rzeczy, których wyjęcie w przypadku zastosowania tradycyjnych półek oznaczałoby konieczność wystawienia co najmniej kilku innych, położonych płycej produktów, za sprawą Cargo Maxi są pod ręką.

Systemy przeznaczone do szafek wysokich dostępne są w kilku różnych szerokościach (od 150 do 600 mm), dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do rozmiaru słupków. Wybrać możemy kosze z dnem drucianym, w których warto przechowywać produkty wymagające cyrkulacji powietrza albo z dnem pełnym: wykonanym z tworzywa z powierzchnią redukującą poślizg lub z płyty meblowej. Możliwość mocowania koszy na wybranej wysokości pozwala użytkownikowi skonfigurować cargo zgodnie z własnymi potrzebami – tak by pomieścić i wysokie butelki, i niewielkie słoiczki, a przy tym nie zmarnować cennej powierzchni. Maksymalny udźwig wynosi aż 100 lub nawet 120 kg (w zależności od systemu), dzięki czemu możemy w nim przechowywać nawet ciężkie produkty jak cukier czy zgrzewki wody.

Z kolei zastosowanie dobrej jakości prowadnic gwarantuje płynny i lekki ruch. Nawet w pełni obciążony kosz po lekkim popchnięciu bezszelestnie schowa się w szafce, a opcjonalnie dostępny miękki dociąg i cichy domyk zapewnią skuteczne dyskretne domknięcie frontu.

Cargo do szafek narożnych

Dolny narożnik to jedna z najbardziej pojemnych, ale i najmniej wygodnych w użytkowaniu szafek w kuchni. I w tym przypadku warto postawić na cargo, a dokładniej na model przeznaczony do szafki narożnej, czyli corner.

Corner Comfort i Corner Front Rejs składają się z dwóch dwupoziomowych elementów – koszy lub półek, które optymalnie wykorzystują przestrzeń szafki i które można bez problemu z niej wysunąć. W przypadku tego pierwszego całkowicie wyciągnąć z korpusu można obie dwupoziomowe części. Corner Front z kolei pozwala na pełne wysunięcie jednego kosza – tego, do którego przytwierdzony jest front. Druga część systemu podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu. Systemy te występują w kilku wersjach. Ze srebrnym stelażem mają dno ażurowe z drutu lub pełne z białego tworzywa. W wersji z grafitowym stelażem mają kosze z dnem z grafitowej płyty z obrzeżem chromowanym. I tu, i tu wysokość półek można regulować i modyfikować.

Inną propozycją do szafek narożnych jest Corner Optima. System ten obejmuje dwie wysuwane niezależnie od siebie półki, które wyprofilowano tak, by maksymalnie wykorzystały miejsce w szafce, a jednocześnie by można było je swobodnie z niej wysuwać. Niewysoki reling zabezpiecza produkty przed upadkiem, a wytrzymały system jezdny zapewnia płynny ruch.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także