PARTNER PORTALU
Przechowywanie w kuchni - zobacz rozwiązanie do narożnika

Przechowywanie w kuchni - zobacz rozwiązanie do narożnika

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 cze 2019 11:04

Le Mans to nie tylko tor wyścigowy we Francji i najsłynniejszy 24-godzinny wyścig świata. Le Mans to również niezwykle funkcjonalne rozwiązanie do szafek narożnych w kuchni, które do słynnego toru nawiązuje nie tylko nazwą, ale i kształtem.

System Le Mans marki Peka łączy w sobie niebywałą funkcjonalność i wyszukany design o zróżnicowanej kolorystyce. Opływowy kształt półek sprawia, że idealnie nadają się one do zagospodarowania tzw. ślepego narożnika, umożliwiając przechowywanie okrągłych i owalnych naczyń. Jednocześnie system pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową.

Zobacz też: Funkcjonalna kuchnia - sposoby na organizację strefy zmywania 

Półki Le Mans płynnie i niezależnie od siebie wysuwają się z szafki. Wystarczy jeden ruch ręki i wszystkie ustawione na nich garnki czy patelnie lekko wyjeżdżają na zewnątrz. Co więcej, niski reling koszy pozwala wygodnie wstawiać i wyjmować naczynia. Każda z półek została powleczona powłoką antypoślizgową, która zapewnia bezpieczeństwo i stabilność przechowywanym naczyniom.

Wygodny dostęp

Garnki, patelnie czy rondle zwykle układamy jeden na drugim lub obok siebie, tak aby zajęły jak najmniej miejsca. W efekcie naczynia tworzą stos, w którym trudno odnaleźć to, co jest akurat potrzebne. A jeśli poszukiwany garnek jest w tyle, trzeba wyciągnąć najpierw inne naczynia, nierzadko na kolanach. Jednakże po co utrudniać sobie życie? Dzięki temu, że półka Le Mans wysuwa się całkowicie na zewnątrz, zawsze mamy łatwy dostęp do wszystkich naczyń z góry.

To też Cię zainteresuje: Strefa zmywania w kuchni: przegląd baterii i zlewozmywaków 

Przestrzeń wewnątrz szafki możemy dopasować do naszych potrzeb, regulując wysokość półek. W każdej chwili możemy zmienić położenie półki bez używania narzędzi. Nierównomierne rozłożenie produktów nie wpływa na pracę systemu, który dzięki przemyślanej konstrukcji mimo to zachowuje stabilność. Dodatkowym atutem jest to, że każda z półek może przenosić obciążenie do 25 kg. Dzięki łącznej pojemności 50 kg system ten jest idealnym rozwiązaniem dopasowanym do każdego narożnika. Le Mans zdecydowanie wygrywa kuchenny wyścig o ergonomiczne przechowywanie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także