Remont kuchni w bloku. 20 pomysłów na nową kuchnię. Trendy lato 2022

Remont kuchni w bloku. 20 pomysłów na nową kuchnię. Trendy lato 2022

Autor: Justyna Łotowska
02 maj 2022 08:29

Marzy Ci się nowa kuchnia? Maj to idealny czas na remont! Chcesz wiedzieć, jak urządzić mały aneks kuchenny w bloku? Wybraliśmy 20 pięknych i modnych aranżacji od polskich architektów i projektantów wnętrz. Może wśród nich znajdziesz swoją wymarzoną kuchnię?

Aneks kuchenny to kuchnia połączona z pokojem dziennym i jadalnią w jedną, otwartą całość, bez ścian. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w małych mieszkaniach, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. W małym wnętrzu np. kawalerki oszczędza się w ten sposób miejsce na dodatkowe pomieszczenie, które można wykorzystać na zaprojektowanie wygodnego miejsca do spania czy kącika do pracy w domu.

Co więcej, brak ścian i drzwi oznacza także więcej dziennego światła, a więc lepiej doświetlone wnętrze. Aneks kuchenny coraz częściej jest też po prostu wyborem. Nie gotujemy już tak wiele, jak kiedyś, nie potrzebujemy więc często dużej ilości szafek i schowków w kuchni. Lubimy za to więcej czasu spędzać wspólnie, co bardzo ułatwia właśnie aneks kuchenny. Aranżacja takiej przestrzeni to rozwiązanie, które docenią zwłaszcza miłośnicy nowoczesnych wnętrz.

Wiosna 2022 remont kuchni - 6 ważnych wskazówek od architekta

1. Optyczne powiększenie dają jasne kolory, płaszczyzny odbijające światło oraz umiejętnie dobrane oprawy oświetleniowe. Zamiast jednej lampy ze światłem skierowanym do dołu (zaciemnia sufit!), lepiej się sprawdzi równomierne oświetlenie w prostym suficie podwieszanym, listwa z kilkoma reflektorkami lub lampa z abażurem rozpraszającym światło. 

2. Zamiast witrynek lepiej się sprawdzą szafki do sufitu o pełnych frontach. 

3. Zabudowa w jasnym kolorze, bez wyrazistych wzorów, nie będzie wydawała się przytłaczająca i stanie się tłem dla elementów dekoracyjnych.

4. Postaw na zabudowę kuchenną wykonaną na zamówienie. Dostosujesz kuchnię do swoich potrzeb, wykorzystasz każdego centymetra, zamaskujesz mankamentów pomieszczenia. Przed podpisaniem umowy poproś stolarza o pokazanie swoich realizacji lub dokładnie obejrzyj showroom studia kuchennego.

5. W kuchniach z oknem dodatkowe miejsce do zjedzenia czy gotowania możesz uzyskać, zastępując parapet blatem kuchennym np. o głębokości 30-40 cm. 

6. Przed zamówieniem mebli kuchennych upewnij się, czy wszystkie szafki swobodnie się otworzą, czy nie będzie kolizji uchwytów z wystającymi rączkami sprzętu AGD, a po otwarciu zmywarki zostanie miejsce.

Czytaj więcej na ten temat: Mała kuchnia. Architekt radzi, jak urządzić. Dużo pięknych zdjęć!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także