×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ściany w salonie i w kuchni. 15 pomysłów na lamele. Zobacz zdjęcia!

Ściany w salonie i w kuchni. 15 pomysłów na lamele. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
06 marz 2023 10:26
Aktualizacja: 06 marz 2023 19:07

Lamele idealnie sprawdzą się na ścianach w salonie i w kuchni. Są bardzo dekoracyjne i pięknie ozdobią każde wnętrze. W wersji drewnianej aranżacja zyska ponadczasowy charakter. Zobacz salony i kuchnie z lamelami na ścianach. 

  • Lamele coraz częściej zastępują gładkie ściany, w piękny i stylowy sposób ozdabiając przestrzeń kuchenno-salonową.
  • Lamele nawet jako niewielki akcent podkreślą wyjątkowy klimat kuchni czy salonu i sprawią, że wystrój wnętrza będzie znacznie ciekawszy.
  • Lamele można zastosować jako wykończenie ściany pomiędzy kuchnią i salonem, na całej powierzchni lub tylko na jej fragmencie.

Lamele z rysunkiem drewna skradły nasze serca za sprawą niezwykłej dekoracyjności. Kompozycja w postaci pionowych, wąskich listewek to bardzo efektowny motyw, który wzbogaca aranżację i podkreśla nowoczesny charakter wnętrza. Coraz częściej zastępują gładkie ściany, w piękny i stylowy sposób ozdabiając przestrzeń kuchenno-salonową.

Projekt wnętrza: Agnieszka Morawiec, Pracownia Projektowa Siedem. Fot. Dariusz Jarząbek Fotografia

Do salonu i kuchni w każdym stylu

W czym tkwi urok prostych listewek mocowanych do ściany lub montowanych na płaszczyznach mebli? Bez wątpienia są atrakcyjne wizualnie i mają ogromny potencjał zdobniczy. Lamele są wizytówką wnętrz eleganckich, a przy tym niepozbawionych ciepła i przytulności. Nawet jako niewielki akcent podkreślą wyjątkowy klimat kuchni i sprawią, że jej wystrój będzie znacznie ciekawszy.

Fot. KAM

Lamele nam się podobają, a ich rosnąca popularność to wynik nie tylko walorów dekoracyjnych, ale i łatwego montażu, który nie wiąże się z uciążliwymi pracami remontowymi. Jedyną trudnością pozostaje dobór wykończenia kolorystycznego, które będzie harmonizowało z pozostałymi elementami zabudowy meblowej. Zadanie to możemy sobie ułatwić. Jeżeli nasza koncepcja urządzenia kuchni zakłada ozdobne lamele, możemy je zamówić razem z meblami. Będziemy mieli wówczas pewność, że ich wzór będzie identyczny, jak dekoru blatów, wyspy lub stołu. Wystarczy upewnić się, czy producent wybranych przez nas mebli ma w ofercie również lamele.

Projekt wnętrza: Klaudia Tworo. Fot. Kamila Markiewicz-Lubańska

– Łatwiej jest urządzić przestrzeń, w której każdy z elementów współgra z pozostałymi, jeżeli mają taki sam wzór i kolorystykę. Dzięki temu, że wszystkie należą do jednego systemu i mają identyczne wykończenie, nie musimy zastanawiać się, czy będą do siebie pasowały – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. 

Projekt wnętrza: Czajkowski Kluźniak Architekci. Fot. Archifolio / Tomasz Zakrzewski

Piękna i praktyczna dekoracja

Lamele można zastosować jako wykończenie ściany pomiędzy kuchnią i salonem, na całej powierzchni lub tylko na jej fragmencie. Pięknie zaprezentują się także wyeksponowane na wyspie lub półwyspie kuchennym od strony widocznej z salonu albo jako ażurowa ścianka, którą możemy oddzielić strefę roboczą od dziennej. Lekka konstrukcja nie zajmie dużo miejsca i gwarantuje dobre doświetlenie wnętrza. Ciekawym pomysłem jest montaż lameli na ścianie i poprowadzenie ich dalej na suficie. To równie dobre miejsce, w którym można wkomponować ozdobne listwy przestrzenne.

Fot. KAM

Takim samym dekorem możemy ozdobić fronty meblowe, blat, powierzchnię wyspy lub stołu. Pozwoli to stworzyć spójną kompozycję, która będzie wpisywała się w różnorodne stylizacje – od minimalistycznych o nowoczesnym charakterze, przez zrównoważone klasyczne, aż do rustykalnych.

Projekt wnętrza i zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

– Drewno to wzór, po który sięgamy z niesłabnącym zainteresowaniem urządzając kuchnie. Jest uniwersalne i ma niezwykły potencjał dekoracyjny, a w przypadku lameli łączy się on jeszcze z atrakcyjną wizualnie formą. Z piękną, wyrazistą ozdobą wnętrze prezentuje się bardzo efektownie, nawet jeżeli zdecydowaliśmy się na proste, niewyszukane meble. Lamele z pewnością pozostaną z nami na dłużej – przekonuje projektantka.

Zobacz także Ściany w salonie. 10 pięknych projektów. 20 zdjęć salonów!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także