Stół do jadalni w stylu loft

Stół do jadalni w stylu loft

Autor: RedakcjaDobrzemieszkaj.pl
10 wrz 2019 11:55

Stół to jeden z ważniejszych mebli w domu. Warto więc wybrać model stabilny, solidny i trwały.

Nie ulega wątpliwości, że stół to serce domu, miejsce wspólnych posiłków, spotkań, ważnych rozmów, które jednoczy, łączy, scala. Zapraszając kogoś do stołu na ważną rozmowę, jednocześnie sygnalizujemy mu dobrą wolę i chęć osiągnięcia porozumienia. Jeżeli proponujemy gościowi miejsce przy stole, który jest też symbolem gościnności, może on spodziewać się, że zostanie podjęty tym, co w domu najlepsze. Przez dosyć długi okres, kiedy większość z nas mieszkała w ciasnych mieszkaniach w blokach, stoły ze względu na gabaryty w ogóle nie były obecne w naszych domach. Zastąpiły je mniejsze i niższe ławy lub ławostoły. W momencie zmiany standardów mieszkaniowych okazało się, że to właśnie stół był tym sprzętem, którego najbardziej nam brakowało i nowe, większe mieszkania często aranżujemy w sposób zapewniający realizację priorytetu, jakim jest duży stół.

Miejscem, które na pewno pozwoli spełnić to marzenie, jest wnętrze w stylu loftowym, gdyż jednym z jego podstawowych wyznaczników jest duża, otwarta przestrzeń z umownie wydzielonymi strefami, często łącząca w sobie funkcje salonu, jadalni i miejsca do pracy. Moda na lofty, czyli dawne budynki przemysłowe przystosowane do celów mieszkaniowych, przyszła do nas z Europy Zachodniej i USA, gdzie początkowo artyści adaptowali opuszczone fabryki na swoje pracownie, wykorzystując ich atuty czyli duże, dobrze oświetlone przestrzenie i niską cenę. Z czasem liczba dających się zaadaptować pomieszczeń spadła, natomiast trend pozostał. Stąd deweloperzy zaczęli wznosić nowe budynki, a nawet całe osiedla inspirowane tym stylem, ale nowoczesne. Stół w industrialnym wnętrzu musi być duży, solidny, na metalowej podstawie korespondującej z innymi metalowymi elementami wyposażenia. Dobrze, jeżeli gabarytami i designem przypomina dawne fabryczne wyposażenie służące do produkcji lub projektowania.

W ofercie marki Mebin znajdziemy dwa wzory stołów do loftów: stół Moka osadzony jest na metalowej podstawie w kształcie dwóch trapezów, a Prime – klepsydr z poziomą poprzeczką pośrodku. Blat o szerokości 75 centymetrów dostępny jest w długości 160 lub 180 centymetrów. Model z dokładanym wsadem umożliwia wydłużenie go na ponad dwa i pół metra. Obydwa wzory dostępne są opcjonalnie z blatem z litego drewna dębowego lub w naturalnej dębowej okleinie. Blaty oferowane są aż w siedmiu wariantach kolorystycznych: dąb burgundzki, kasztan, dąb naturalny, rustikal, dąb naturalny lager, orzech antyczny i dąb notte. Wszystkie są pięknie usłojone i wyłącznie matowe, co pozwala osiągnąć pożądane dla stylu wrażenie mebla z historią.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także