×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Stylowa kuchnia w nowoczesnym wydaniu. Zobacz piękny projekt

Stylowa kuchnia w nowoczesnym wydaniu. Zobacz piękny projekt

Autor: Urszula Tatur
27 sie 2020 17:21
Aktualizacja: 28 sie 2020 09:35

Gdy myślimy o nowoczesnym stylu, widzimy proste i przejrzyste rozwiązania oraz otwarte przestrzenie bez zbędnych dekoracji. Nie oznacza to, że wnętrze pozbawione jest charakteru – wręcz przeciwnie! Prawdziwa sztuka tkwi w uchwyceniu minimalistycznych rozwiązań w ciekawy i oryginalny sposób.

Kuchnia nowoczesna i funkcjonalna

W nowoczesnych rozwiązaniach projektowych stawia się na wygodę i estetykę. Kuchnia ma być dopełnieniem całości, a najważniejszą rolę odgrywa jej funkcjonalność. Najczęściej stanowi otwartą przestrzeń, dlatego tak ważne jest, by była spójna z aranżacją salonu, jak i całego mieszkania. Ponieważ stanowi centralne pomieszczenie, nie może przodować w aranżacji, by nie przyćmić pozostałych stref. Z drugiej strony jej wystrój nie może być przypadkowy. Tutaj ogromna rola spoczywa na architektach, którzy mają za zadanie wypośrodkowanie wszystkich kwestii.

Meble kuchenne w nowoczesnej kuchni są zwykle proste w formie, bardzo często wykonane z drewna bądź forniru, a jedyną ozdobą jest subtelne wykończenie lub uchwyty np. chromowane, ze stali czy nawet specjalne uchwyty ukryte we frontach.

Kolekcja w stylu shaker

Nowoczesne kuchnie mogą być zaprojektowane w wielu odcieniach. Od bieli, aż po… delikatny róż! Przykładem na to, że nowoczesność może być oryginalna, jest projekt kuchni S4 od marki ernestrust prezentująca zabudowę kuchenną w pastelowym, aksamitnym kolorze. Nawiązuje ona do stylu klasycznego, ale w nowoczesnym wydaniu. W projekcie kuchni architekci zainspirowali się stylem shaker, wywodzącym się z Ameryki, który wyróżnia się prostotą formy, funkcjonalnością i wręcz ascetycznym wzornictwem.

Kuchnię charakteryzuje wyważona kompozycja szafek z ozdobnymi, profilowanymi frontami. Charakteru tej kompozycji dodają efektowne, toczone nogi. Dopełnieniem jest blat wykonany ze spieku kwarcowego.

Wybierając nowoczesną kuchnię, warto postawić na prostotę formy, za którą idzie jednolita kolorystyka i ciekawe elementy uzupełniające wysoką zabudowę. Taki produkt poznamy także po jakości wykonania oraz wyspie zlokalizowanej w centrum, na czele z oryginalnym blatem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także