×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Szafki w kuchni: zobacz dobre rozwiązania

Szafki w kuchni: zobacz dobre rozwiązania

Autor: Urszula Tatur
05 wrz 2019 09:46
Aktualizacja: 06 wrz 2019 12:18

Urządzając kuchnię warto pamiętać o nowoczesnych systemach wyposażenia szafek, które ułatwiają codzienną pracę i przekładają się na komfort użytkowania.

Od kilku sezonów szuflady skutecznie wypierają standardowe szafki z przestrzeni kuchennej. Do dyspozycji mamy nowoczesnej konstrukcji systemy do zabudowy szuflad. Cechuje je minimalistyczny design, funkcjonalność i wszechstronność zastosowania. Takie rozwiązania pozwalają maksymalnie wysunąć szufladę na zewnątrz w celu pełnego wglądu do jej zawartości aż z trzech stron. Technologia cichego i delikatnego domykania, sprawia, że uciążliwe stukanie frontów należy do przeszłości. Utrzymanie porządku ułatwiają zaś wewnętrzne organizatory oraz antypoślizgowe maty, których design w pełni wpisuje się w wygląd całej zabudowy meblowej. To wszystko pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania.

Nowe trendy

Od dłuższego czasu w kuchni królują odcienie szarości. Szare blaty, elementy wykończeniowe i akcesoria nadają wnętrzu nowoczesny i elegancki charakter. Także producenci wyposażenia szafek kuchennych nie pozostają obojętni na nowe trendy. Na rynku odnajdziemy akcesoria w modnym, antracytowym kolorze, które doskonale komponują się z drewnianymi i monochromatycznymi meblami. Tym samym idealnie wpisuje się we współczesną koncepcje aranżacji przestrzeni kuchennych.

W dobrym świetle

Oświetlenie kuchni to klucz do jej funkcjonalności. Prawidłowo dobrane rozwiązania dodają wnętrzu klimatu, doświetlają blaty i pozwalają lepiej dostrzec to, co kryją kuchenne szafki i szuflady. W nowoczesnej kuchni doskonale sprawdzają się taśmy LED i uniwersalne oprawy. Wystarczy umieścić je wewnątrz szuflad, przeszklonych szafek lub nad blatem, by kuchnia stała się przyjaznym miejsce wykonywania codziennych prac.

Zobacz także Nowoczesna kuchnia: 12 pomysłów na meble

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także