Szara kuchnia. Elegancka i minimalistyczna. Piękny projekt w domu w Poznaniu!

Szara kuchnia. Elegancka i minimalistyczna. Piękny projekt w domu w Poznaniu!

Autor: Ewa Kozioł
23 maj 2022 14:11

Kuchnia jest niezwykle elegancka i minimalistyczna. Daje wrażenie przestrzeni czystej, jasnej i wprost stworzonej do wspólnego gotowania oraz celebrowania posiłków w gronie rodziny i przyjaciół. To także kuchnia wykonana na wymiar i perfekcyjnie zintegrowana z wnętrzem.

Położony w malowniczej części Poznania dom małżeństwa uznanych lekarzy to przestrzeń w dużym stopniu podporządkowana wielkiej pasji jego mieszkańców. Do wspólnego gotowania oraz celebrowania posiłków w gronie rodziny i przyjaciół. Przestrzeń domu jest jasna i otwarta. Odzwierciedla współczesny styl życia wymagających lokatorów.

Reprezentacyjna kuchnia z wyspą

Część dzienna znajduje się na otwartym planie. Jest czytelna, logiczna i sprawia wrażenie niezwykle przestronnej. Składa się na nią lekko tylko zaznaczona strefa wypoczynkowa, jadalnia oraz reprezentacyjna kuchnia. Tę ostatnią można oddzielić szklanym, osadzonym na czarnej, industrialnej ramie, systemem drzwi przesuwnych. Rama ta stanowi przy tym kontrastowy akcent kolorystyczny względem utrzymanej w jasnych szarościach kuchni z wyspą. To ta reprezentacyjna przestrzeń do wspólnego gotowania i spożywania posiłków w większym gronie, bo w domu poznańskich lekarzy znajduje się również kuchnia robocza. Niewidoczna. Umiejscowiona za drzwiami ukrytymi w wysokiej zabudowie. Trochę tajemnicza i przeznaczona do intensywniejszego gotowania oraz zmywania. 

Funkcjonalna kuchnia na wymiar

Kuchnia Z1 marki Zajc doskonale odzwierciedla w tym przypadku gusta i potrzeby mieszkańców domu. Niezwykle elegancka i minimalistyczna. Daje wrażenie przestrzeni czystej, jasnej i wprost stworzonej do tego, by oddawać się w niej ulubionemu zajęciu. To kuchnia drobiazgowo przemyślana funkcjonalnie. Wykonana na wymiar i perfekcyjnie zintegrowana z wnętrzem, wychodząca naprzeciw przyzwyczajeniom i indywidualnym potrzebom małżeństwa lekarzy. Doskonała wentylacja sprawia przy tym, że zapachy powstające nawet podczas intensywnego gotowania, szybko ulatują na zewnątrz. To sprawia, że część reprezentacyjna kuchni jest idealną przestrzenią do spotkań. Z dorosłymi dziećmi, które czasem wpadają na obiad czy przyjaciółmi. Czasem zresztą goście uczestniczą we wspólnym gotowaniu. Przestronność pomieszczenia i wyrafinowana estetyka tylko temu sprzyjają.

Utrzymana w szarościach kuchnia zaciekawia delikatnym kontrastem pomiędzy połyskiem szafek, a blatami wykonanymi z konglomeratu odwzorowującego marmur Statuario. Wygodny system listwowy do otwierania szafek pozwolił na stworzenie regularnych, gładkich płaszczyzn, wzmacniających wrażenie czystej formy. Idealnego tła do gotowania wielobarwnych, aromatycznych potraw. 

Zobacz także Remont kuchni. Tych 10 błędów w kuchni unikaj! Porady, zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także