Trendy 2023. To jest modne w kuchni. Zainspiruj się!

Trendy 2023. To jest modne w kuchni. Zainspiruj się!

Autor: Ewa Kozioł
03 paź 2022 09:47

Jak urządzić modną kuchnię pięknie i gustownie? Postaw na kolorowe meble. Zieleń, błękit czy czerwień to świetny wybór. Nie ograniczaj się tylko do podstawowych odcieni. Fronty w kolorze rustykalnej czerwieni lub morskim zapewnią oryginalny efekt w każdej kuchni.

  • W 2023 roku w kuchni modne będę kolorowe meble. Fronty w rustykalnej czerwieni lub morskim zapewnią naprawdę piękny i oryginalny efekt w każdym wnętrzu.
  • Kolor to dobry pomysł, aby wyróżnić meble i nadać im bardziej wyrazistego charakteru bez uciekania się do kosztownych rozwiązań dekoracyjnych.
  • Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem w urządzaniu wnętrz kuchennych są monochromatyczne zabudowy meblowe.

Neutralne dekory ustępują miejsca kolorom. W modzie kuchennej nastał czas cieszenia się barwami. To one zawładnęły jej przestrzenią i wszystko wskazuje na to, że zadomowiły się w naszych wnętrzach na dłużej. Warto dostrzec ten trend, ponieważ nic nie zapewni takiego efektu jak piękny kolor. Dzięki niemu zabudowa meblowa wygląda szykownie i nabiera wyjątkowego charakteru. Pora, aby kuchnie zachwycały nie tylko atrakcyjną aranżacją, ale również niebanalnymi odcieniami.

Projekt wnętrza: Ula Schönhofer. Fot. Hanna Połczyńska, Kroniki

Kolorowe meble kuchenne

– Interesujący wizualnie kolor to dobry pomysł, aby wyróżnić meble i nadać im bardziej wyrazistego charakteru bez uciekania się do kosztownych rozwiązań dekoracyjnych. Nawet prosta zabudowa meblowa będzie wyglądała efektownie i bardziej reprezentacyjnie z frontami szafek w zachwycającym wybarwieniu – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. 

Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem w urządzaniu wnętrz kuchennych są monochromatyczne zabudowy meblowe. Ponieważ cały efekt zależy od jednego koloru, dużą wagę przywiązujemy do wyboru odpowiedniej tonacji.

– Kolor musi przyciągać wzroki i się podobać, nie powinien jednak przytłaczać. Kolory znakomicie podkreślają estetykę mebli, a przy okazji mają również wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Dlatego nie warto inspirować się wyłącznie wnętrzami z katalogów, ale wybrać barwy i tonacje, w których czujemy się najlepiej –  dodaje projektantka.

Projekt wnętrza i zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Czerwony w kuchni? Czemu nie!

Lubisz kolor czerwony? W takim razie nie warto z niego rezygnować. Jeżeli jednak wolisz bardziej klasyczną stylistykę i masz obawy, że zabudowa meblowa w typowej czerwieni będzie zbyt krzykliwa, wybierz bardziej powściągliwą i elegancką wersję – czerwień rustykalną. Ma ciemniejszy i bardziej zgaszony odcień, a na frontach mebli prezentuje się szykownie i prestiżowo. To kolor, który nie jest męczący dla wzroku, dlatego będzie idealnym wyborem w przypadku zabudowy meblowej w wersji „total red look”. Oryginalne wybarwienie frontów zrównoważmy prostą formą mebli i oszczędnym doborem elementów dekoracyjnych.

Fot. KAM

– Koncepcja współczesnej kuchni harmonijnie łączy prostą bryłę zabudowy meblowej z kolorami, które pomimo tego, że są nieco przygaszone, zachwycają głębią. Wyjątkowy efekt uzyskujemy nie poprzez wyszukane formy mebli, ale właśnie niezwykły, pomysłowy dekor kolorystyczny, który jest głównym motywem aranżacyjnym – mówi projektantka. Dzięki takiej równowadze wnętrze wygląda nowocześnie, zachowuje jednak ponadczasową estetykę.

Projekt wnętrza: Magdalena Miśkiewicz. Fot. Łukasz Zandecki

Kolory pełne harmonii

Zamiast popularnych odcieni, do których się przyzwyczailiśmy, wybierzmy te mniej oczywiste. Dzięki wyważonej kolorystyce frontów zabudowa meblowa nie będzie zbyt ekspresyjna, ale nie będzie też nudna. Niebieski w każdej tonacji przyciąga wzrok i daje niepowtarzalny efekt. Na frontach mebli zjawiskowo zaprezentuje się w ciekawej tonacji inspirowanej kolorem morza. Standardową zieleń zastąpmy na przykład tonacją inspirowaną kolorem lasu. Ładnie wygląda we wnętrza, jest mniej pospolita, a dodatkowo zapewni poczucie harmonii i naturalności.

Projekt wnętrza: Beata Ignasiak, pracownia Ignasiak Interiors. Fot. Grupa Deix

Wyważone kolory można wprowadzić do wnętrz urządzanych w każdej stylistyce. O ostatecznym efekcie zdecyduje nie tylko barwa frontów, ale również ich rodzaj – czy będą proste czy z ozdobnymi frezowaniami. Rozjaśnione dodatkami w postaci blatów w odcieniu białego marmuru czy w dekorach drewna w jasnym wybarwieniu sprawdzą się również w małych kuchniach.

Kolory bardzo efektownie prezentują się na frontach w głębokim matowym wybarwieniu. Dzięki dostępnym powierzchniom zabezpieczonym przed pozostawianiem nieestetycznych śladów palców, to również praktyczne rozwiązanie, które w pełni pozwala cieszyć się nienagannym wyglądem zabudowy meblowej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także