PARTNER PORTALU
Uchwyt wraca na miejsce

Uchwyt wraca na miejsce

Autor: Urszula Tatur
20 lis 2017 14:52

Modna kuchnia to nie tylko ta z prostymi frontami bez uchwytów. Równie atrakcyjne zaprezentuje się zabudowa z ciekawymi uchwytami, które podkreślą charakter wnętrza. Czas przywrócić uchwyty na swoje miejsce, bo oprócz tego, że są bardzo praktyczne, są ozdobą mebli.

Tak jak biżuteria jest dopełnieniem eleganckiej garderoby, tak uchwyty są jednym z istotnych elementów tworzących design mebli kuchennych. W przeciwieństwie do tej pierwszej nie pełnią wyłącznie funkcji ozdobnej - chociaż jest ona niezwykle istotna - dla wielu użytkowników uchwyty to wciąż najwygodniejszy sposób otwierania kuchennych szafek i szuflad.

- Niezależnie od dominującego od kilku sezonów w meblach kuchennych trendu na fronty bezuchwytowe, duża grupa użytkowników naszych kuchni nie chce z nich rezygnować – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka w Spółce Meblowej KAM z Milejewa. – Dlatego do starannie wyselekcjonowanej oferty uchwytów, jakie proponujemy do naszych linii wzorniczych mebli, staramy się wprowadzać na bieżąco interesujące nowości, które umiejętnie podkreślą styl mebli i trafią w gusta różnorodnych odbiorców.

Modna kuchnia wcale nie musi obyć się bez uchwytów. Udowadnia to najnowsza linia wzornicza KAMmoduł Premium, w której zaproponowano piękne i subtelne uchwyty krawędziowe. Ich efektowna forma sprawia, że są ozdobą samą w sobie, a dodatkowo nadają meblom eleganckiego i nowoczesnego charakteru. Delikatne uchwyty nie zaburzają prostej bryły mebli, czym powinny przekonać zwolenników wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym. Doskonale również komponują się z wciąż bardzo popularną bielą frontów.

Planowanie zabudowy kuchennej wymaga niezwykłej dbałości o szczegóły. Zwłaszcza jeżeli są to tak istotne detale jak uchwyty, które mogą zaważyć na efekcie końcowym. Odpowiednio dobrany uchwyt zaakcentuje styl kuchni i podkreślili design całości. W odwrotnej sytuacji - może zniweczyć efekt przytłaczając meble nieprzemyślanym kształtem czy kolorem.

- Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z oryginalnych rozwiązań – przekonuje projektantka. – Zwłaszcza, jeżeli chcemy podkreślić indywidualny charakter naszej kuchni. Takim mocnym akcentem mogą być na przykład uchwyty w postaci designerskich gałek. Nie znajdziemy ich w ofercie gotowych zestawów, ale w prestiżowych liniach mebli studyjnych.

Innym sposobem, aby zapobiec aranżacyjnej nudzie są kolorowe wkładki pod uchwyty wpuszczane. To nowa propozycja w ofercie producenta kuchni z Milejewa, która powinna zainteresować amatorów oryginalnych rozwiązań. Taki kolorowy akcent to doskonały sposób na ożywienie stonowanej zabudowy w monokolorze.

- Niezależnie od pojawiających się nowości, w ofercie uchwytów meblowych są propozycje wzornicze, które od lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel. – Funkcjonalne uchwyty relingowe, a także tworzące jedną linię z frontem uchwyty wpuszczane czy zintegrowane, gdzie wyprofilowane zagłębienie pomaga w wygodnym otwieraniu frontów, to już klasyka, która na stałe weszła do kanonu wzorniczego uchwytów kuchennych.

Trudno również wyobrazić sobie kuchnię urządzoną w wysmakowanym stylu retro z frontami bez uchwytów. Odpowiednio dobrane do dekoru frontów idealnie podkreślą charakter wnętrza, zwłaszcza gdy skomponujemy je z innymi stylizowanymi dodatkami, np. relingami kuchennymi.

Oprócz walorów estetycznych, na które zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, uchwyty meblowe muszą być przede wszystkim praktyczne, wygodne w użytkowaniu i wykonane z tworzyw wysokiej jakości.

- Musimy pamiętać, że uchwyty, na które się zdecydujemy w naszych meblach, będą wielokrotnie otwierały i zamykały fronty szafek czy szuflad - podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel. – Nie wystarczy, że będą atrakcyjne, jeżeli będą miały niewygodny kształt i trudno je będzie uchwycić dłonią. Albo, co gorsza, z powodu słabej jakości nie wytrzymają trudów codziennej pracy w kuchni.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także