PARTNER PORTALU
W zgodzie z naturą. Wprowadź harmonię do wnętrza

W zgodzie z naturą. Wprowadź harmonię do wnętrza

Autor: Urszula Tatur
22 lis 2017 15:47

Porządek w mieszkaniu nie tylko poprawia estetykę wnętrza, ale i zwiększa komfort domowników. Dzięki odpowiedniej aranżacji zyskują oni lepsze warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku. Classen, renomowany producent drzwi, podłóg i mebli kuchennych podpowiada, jak sprawić, by w czterech kątach zapanowała równowaga.

Planując wystrój wnętrza warto kierować się przede wszystkim własnym gustem i oczekiwaniami oraz funkcjonalnością. To ważne, by w swoim mieszkaniu czuć się dobrze – w końcu spędza się w nim dużą część życia. Urządzając przestrzeń należy pamiętać o umiarkowaniu, dzięki któremu uda się stworzyć miejsce pełne ładu i harmonii, a zarazem dające wrażenie przytulności. W takim otoczeniu łatwiejsze będzie skoncentrowanie się na pracy i nauce, natomiast czas poświęcony rozrywce i relaksowi okaże się jeszcze bardziej satysfakcjonujący.

– Projektowanie przestrzeni w oparciu o harmonię i energię zostało zapoczątkowane w starożytnych Chinach. To właśnie tam zrodziła się filozofia feng shui, której elementy współcześnie wprowadza się w domach na całym świecie. Zgodnie z tą myślą, mieszkanie powinno być aranżowane w taki sposób, by panowała w nim równowaga, która zapewni domownikom dobre samopoczucie – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

W tworzeniu estetycznej i uporządkowanej przestrzeni ważne jest uwzględnienie kilku zasad:
• spójny styl aranżacyjny – wybór jednego motywu przewodniego i jego konsekwentna realizacja. Utrzymanie całego mieszkania w jednej konwencji służy ładowi i jednorodności;
• powściągliwość w stosowaniu dekoracji – przepych nie idzie w parze z harmonią. Ograniczenie liczby przedmiotów do minimum pozwoli zachować otwartą przestrzeń;
• dobre dopasowanie wszystkich elementów aranżacji – oświetlenie, meble oraz dodatki powinny tworzyć spójną całość. Równowagę należy utrzymać na wszystkich możliwych obszarach. Warto zadbać o źródła naturalnego światła, wyciszenie pomieszczeń i odpowiednią kolorystykę.

Wprowadzenie harmonii do wnętrza wiąże się także z wyborem odpowiednich podłóg. Synonimem oryginalności i elegancji są podłogi Harmony Forte marki Classen. Cztery wyjątkowe dekory (Karelia, Fernandez, Dąb Trydent, Dąb Aurora) są utrzymane w delikatnej tonacji barw – od jasnych szarości, po beże i blade brązy. Dzięki wysokiej klasie ścieralności sprawdzą się w nawet mocno użytkowanych pomieszczeniach, zachowując swój pierwotny wygląd przez długi czas. Ich drewniana struktura doda wnętrzu rysu naturalności i uczyni je przytulnym. Bezklejowy system łączenia usprawni montaż.

– Kolekcję Harmony Forte wyróżnia większa od standardowej szerokość deski (282 mm), co stanowi jej ciekawy atut. Zauważamy duże zainteresowanie panelami o takich wymiarach i przewidujemy, że ten trend się utrzyma. Stanowią one bowiem najlepszą propozycję dla przestronnych, otwartych wnętrz, które cieszą się współcześnie największą popularnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w przyszłym roku planujemy rozszerzyć naszą ofertę o produkty z szeroką deską, które podkreślają okazałość i dostojność pomieszczeń – dodaje Michał Białas.

Harmonia często jest kojarzona z subtelnymi, pastelowymi odcieniami i symetrią. Nie musi jednak oznaczać nudy i monotonii. Osoby, które najlepiej odnajdują się w śmielszych aranżacjach, mogą sięgnąć po bardziej wyrazistą paletę barw: soczyste zielenie, orzeźwiające pomarańcze lub cytryny. Ważne jest jednak zachowanie umiaru i jednolitego charakteru wyposażenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także