PARTNER PORTALU
Wino w estetycznej oprawie

Wino w estetycznej oprawie

Autor: ut
25 cze 2019 09:35

Wino towarzyszy nam przy najróżniejszych sytuacjach – podczas spotkań ze znajomymi, rodzinnych uroczystości, romantycznych wieczorów we dwoje. Trunek ten cenimy za złożony smak oraz bogaty aromat. Na nasz odbiór wpływa jednak również jego wygląd – zarówno już po nalaniu do kieliszka, jak i w trakcie przechowywania. Wysokiej jakości meble oraz akcesoria sprawią, iż domowa kolekcja wina nabierze eleganckiego wyglądu, a sięganie po butelki czy kieliszki będzie wygodne i praktyczne.

Dobrze wyposażony barek bez wątpienia dodaje każdemu mieszkaniu prestiżu. Wyłącznie od nas zależy, w którym z pomieszczeń go umieścimy. Ważne jest zachowanie aranżacyjnej spójności – tylko wtedy będziemy mieć pewność, iż wyeksponowane w nim wino prezentuje się atrakcyjnie. Szeroki wybór produktów MEBIN gwarantuje, że łatwo znajdziemy mebel odpowiedni do wnętrza – niezależnie od jego stylistyki. Zamierzając na przykład przechowywać wino w jadalni czy w salonie możemy zdecydować się na prosty obrotowy barek Corino w kolorze dębu naturalnego. Natomiast do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym znakomitą propozycją będą modele ciemniejsze – z serii Wiktoria lub Riva.

Wino zazwyczaj starannie dobiera się do konkretnych okazji lub podawanych potraw. Nie ma więc nic dziwnego w tym, iż niekiedy potrzebujemy mieć pod ręką kilka czy nawet kilkanaście różnych rodzajów tego wyjątkowego napoju. Dobrze wyposażony barek będzie więc zajmował sporo miejsca. W ofercie mebli MEBIN znajdziemy funkcjonalne, optymalnie wykorzystujące przestrzeń modele narożne, o dużej pojemności. Ich obrotowe półki pozwolą na wprowadzenie praktycznego podziału wina (białe - czerwone, słodkie - wytrawne) lub oddzielenie go od innych alkoholi. W tej roli doskonale sprawdzi się gustowny, ciemny barek Diuna, wyposażony dodatkowo w lustro, dzięki któremu kolorowe butelki i ich etykiety będą prezentowały się jeszcze atrakcyjniej. Jeżeli jednak nasza kolekcja jest skromniejsza, wystarczy nam niższa szafka z barkiem, na przykład z serii Venezia.

Kolejnym użytecznym elementem, w jaki wyposażono meble przeznaczone do przechowywania wina, są zawieszki na kieliszki. Dzięki nim, wszystko co niezbędne, aby móc rozkoszować się dobrym trunkiem, może znajdować się w jednym miejscu. Jeżeli szczególnie zależy nam na estetyce, warto zwrócić uwagę na oświetlenie LED (w niektórych modelach barków jest wbudowane, a w innych montowane za dodatkową opłatą). Efektownie wyeksponuje ono naszą kolekcję win – sprawiając, iż cały barek nabierze ekskluzywnego wyglądu.

W ofercie producenta odnajdziemy również eleganckie, specjalistyczne stojaki. Będą one świetną propozycją, gdy nie chcemy przeznaczać na wino osobnego mebla. Większe modele (z serii Corino, Verano lub Venezia) mogą pomieścić 4 kieliszki oraz do 9 butelek. Wino znajdować się będzie w pozycji poziomej, a to sprzyja długiemu leżakowaniu. Zróżnicowanie kolorystyczne dostępnych akcesoriów sprawi, iż bez trudu dopasujemy je do pozostałych elementów wyposażenia. Natomiast otwartą butelkę wina z powodzeniem umieścimy na pojedynczym stojaku – taki efektowny zestaw z pewnością ułatwi organizację przyjęcia i stanie się ozdobą stołu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także