Witryna dla kolekcjonera

Witryna dla kolekcjonera

Autor: ut
15 paź 2019 11:54

Jedni zbierają pamiątki z podróży, inni książki, płyty, komiksy, jeszcze inni porcelanowe figurki czy kamienie. Co jednak zrobić, by nadmiar zbiorów nie zaczął utrudniać nam i innym domownikom życia? Jak je wyeksponować, by cieszyły oko i napawały dumą, a nie przeszkadzały?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie miejsce dla swych skarbów. Takie, które pozwoli je uporządkować, a jednocześnie pochwalić się najcenniejszymi zdobyczami. Z pomocą przychodzą witryny – najlepiej wysokie, pojemne i atrakcyjne.

To meble niezwykle uniwersalne. Pasują do każdego wnętrza. Można je postawić w salonie, przedpokoju, gabinecie, a nawet w kuchni. Największą ich zaletą są liczne przeszklenia, które pozwalają pięknie zaprezentować cenne okazy hobbysty, a przy tym chronią je przed kurzem.
Jeśli zależy nam, by witryna już od progu przyciągała uwagę gości, ustawmy ją na tle głównej ściany w pokoju, frontem do wejścia. Od razu wpadnie w oko wchodzącym i będzie pierwszym tematem do rozmowy. Efekt wyeksponowania spotęgujemy odpowiednim podświetleniem półek.

Witryny Diuna firmy Mebin wyróżnia ciekawa linia wzornicza z motywem fali i zestawienie kolorystyki wenge z czernią. Wysokie na 196 cm, szerokie na 102 cm i głębokie na 43 cm gabloty mają dwoje przeszklonych i dwoje pełnych drzwiczek. Za przeszkleniami mieszczą się dwie szklane półki, a za pełnymi drzwiczkami – półka lakierowana. Mebel posiada delikatne oświetlenie LED-owe. Zastosowano też nowoczesny system otwierania push to open.

Jeśli nasze eksponaty nie są lekkimi, porcelanowymi figurkami, ale zbieramy na przykład unikatowe i dość ciężkie woluminy książek, zdecydujmy się na gablotę-biblioteczkę wyłącznie z półkami lakierowanymi. Mocny, a przy tym elegancki mebel sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w gabinecie. Do aranżacji wniesie szyk oraz prestiż.

Nie wszystkie zbiory muszą być na widoku. Gdy potrzebna nam jest witryna, która posiada nieco więcej zabudowanych powierzchni, wybierzmy model Verano. Gablota ma wysokość 193 cm, szerokość 102 cm, głębokość półek 42 cm. Jej górna część składa się z przeszklonych i pełnych drzwiczek. Za nimi są trzy szklane półki. Tu umieścimy najpiękniejsze elementy kolekcji, które – po podświetleniu LED-ami – nie pozwolą przejść obojętnie żadnemu z gości. U dołu mebla mamy do dyspozycji ciekawie ulokowaną szufladę. Po jej bokach znajdują się półki z kolejnymi drzwiczkami. Front szuflady, w czarnym odcieniu, kontrastuje z ciepłą, orzechową barwą bryły. Zastosowano wygodny i nowoczesny system otwierania push to open.

Jeśli nasza kolekcjonerska pasja jest dość niekonwencjonalna, bo zbieramy na przykład korkociągi, podkładki pod piwo, pudełka zapałek, zapalniczki itd., wyeksponujmy swe skarby równie niebanalnie. W loftowej serii mebli Pik o jasnej kolorystyce dębu naturalnego lager znajdziemy gablotę, która wprowadzi do wnętrza modny styl industrialny. Może mieć górną część przeszkloną, a dolną zabudowaną. W innej wersji jedna strona (lewa lub prawa) jest szklana, a druga pełna. Bryły te są wysokie na 201 cm, szerokie na 100 cm i głębokie na 40 cm. Stoją na charakterystycznych metalowych stelażach przechodzących na frontach w oryginalne uchwyty.

Witryna dla hobbysty może być meblem dopasowanym do stylu pozostałych brył we wnętrzu albo wręcz przeciwnie – sprawiać wrażenie jakby z innej bajki i tym się wyróżniać.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także