PARTNER PORTALU
Wysoka zabudowa kuchenna: 10 pomysłów z domów Polaków

Wysoka zabudowa kuchenna: 10 pomysłów z domów Polaków

Autor: Anna Sołomiewicz
20 cze 2016 14:20

Praktyczna i na czasie - taka właśnie jest zabudowa kuchenna. Warto uczynić ją elementem aranżacji kuchni bo ma wiele zalet.

Domowa spiżarnia, miejsce na przechowywanie sprzętów kuchennych, modne rozwiązanie aranżacyjne i sposób na uporządkowanie przestrzeni. Tym wszystkim jest wysoka zabudowa kuchenna. 

Meble kuchenne poprowadzone od podłogi aż po sam sufit to popularne rozwiązanie aranżacyjne w polskich kuchniach. Nic w tym dziwnego, gdyż wysoka zabudowa kuchenna ma niemal same zalety. Przede wszystkim pomaga uporządkować przestrzeń kuchni, pomagając uporać się z nieporządkiem powstałym na skutek swobodnie "porzuconych" na blacie sprzętów i akcesoriów kuchennych.

Wysoka zabudowa to bowiem bardzo dużo miejsca na przechowywanie. Jeśli poprowadzimy ją pod sam sufit, możemy na górnych półkach przechowywać rzeczy, których nie używamy często, podczas gdy na dolnych półkach umieścimy przedmioty używane z większą częstotliwością. Co więcej, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom do wnętrz mebli, możemy w zabudowie umieścić np. wysokie carga, które ułatwią korzystanie z niej na co dzień. Wysoka zabudowa kuchenna może również pełnić rolę domowej spiżarni w mieszkaniach i domach, gdzie na przechowywanie żywności nie przeznaczono oddzielnego pomieszczenia. 

Wysoka zabudowa kuchenna może również pomóc powiększyć optycznie przestrzeń jeśli jej fronty będą jasne i wykończone w połysku. Wówczas zyskamy bowiem efekt dużej powierzchni działającej niczym lustro, która będzie odbijać otoczenie i dodawać kuchni wizualnej głębi. Ponadto, jeśli zabudowę utrzymamy w takim samym kolorze jak ściany w kuchni, może ona skutecznie udawać jedną z nich.

W naszej galerii prezentujemy 10 zdjęć kuchni z polskich domów, w których zastosowano wysoką zabudowę kuchenną. Zobaczcie, jak wyglądają.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także