Wyspa w kuchni. Zobacz propozycje producentów i wybierz swój model

Wyspa w kuchni. Zobacz propozycje producentów i wybierz swój model

Autor: Anna Sołomiewicz
15 sty 2015 15:31

Niegdyś podziwialiśmy je głównie na amerykańskich filmach i serialach. Dzisiaj coraz więcej z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonalnej kuchni bez wyspy.

Wyspa kuchenna to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród Polaków. Za jej wyborem przemawia szereg aspektów - tych czysto praktycznych, jak i zalet estetycznych tego wyjątkowego mebla.

Przede wszystkim, wyspa w kuchni oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania sprzętów kuchennych, które są estetycznie uporządkowane, ale zawsze pod ręką. To także dodatkowa powierzchnia robocza, na której możemy - w zależności od tego, jak zaplanujemy mebel - przygotowywać zimne posiłki, zmywać naczynia a nawet gotować. Producenci sprzętu AGD oferują efektowne okapy przeznaczone specjalnie do montażu nad wyspą, które mogą stanowić dekorację kuchni lub dyskretnie chować się w blacie.

Gotowanie i przyrządzanie posiłków na wyspie kuchennej jest wygodniejsze niż w przypadku typowej zabudowy jednorzędowej. Łatwiej jest też zaangażować do wspólnego kucharzenia wszystkich członków rodziny. Możliwość interakcji z innymi domownikami to z resztą jedna z najczęściej wymienianych zalety wyspy. Usytuowana na granicy kuchni i salonu pozwoli na prowadzenie swobodnych rozmów pomiędzy osobą w kuchnia, a gości lub domownikami w salonie. 

Wyspa może pełnić kilka funkcji jednocześnie. Zaadaptowana na domowy bar będzie gwiazdą wszystkich przyjęć, przedłużona o stołowy blat sprawdzi się idealnie w roli małej jadalni. 

W naszej galerii prezentujemy 16 modeli producentów mebli. Zobaczcie modne pomysły na wyspę w kuchni!

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także