PARTNER PORTALU
Za szklanymi drzwiami w salonie i jadalni

Za szklanymi drzwiami w salonie i jadalni

Autor: ut
29 lip 2019 09:10

Szklane powierzchnie dodają lekkości nawet najbardziej masywnym meblom. Kredensy, witryny, szafki z barkiem – czyli bryły z przeszkleniami – wnoszą do salonowej i jadalnianej aranżacji wdzięk oraz szyk.

Przeszklenia pasują do każdego stylu, zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego. Doskonale komponują się też z innymi materiałami, na przykład z drewnem czy metalem. Transparentne powierzchnie idealnie wpisują się w modne lofty. Barwione szkło lacobel czy antisol daje liczne możliwości aranżacyjne.

Bryły Sempre o frontach z litego drewna i korpusach w naturalnej okleinie mają prostą, geometryczną linię i łagodne zaokrąglenia na krawędziach. Choć na pierwszy rzut oka wydają się duże i ciężkie, wizualną lekkość zyskują dzięki szklanym taflom. Podwójne lub pojedyncze witryny wyposażone są w drzwiczki ze szkła antisol. Za nimi, na szklanych półkach podświetlonych LED-ami, mamy okazję wyeksponować skarby przywiezione z podróży, rodzinne pamiątki czy też przedmioty związane z kolekcjonerskimi pasjami. Witryna ustawiona w strefie jadalni z powodzeniem spełni rolę dawnego kredensu, będąc doskonałym miejscem do przechowywania zastawy stołowej, kompletów eleganckich filiżanek. Za pełnymi drzwiczkami umieścimy sztućce, obrusy, serwetki i inne akcesoria potrzebne w czasie obiadu czy kolacji. Do stojących modeli witryn z łatwością dopasujemy zgrabne witrynki wiszące, które ładnie uzupełniają aranżację. Kolekcja Sempre stworzy harmonijną całość zarówno z połyskującymi dodatkami glamour, jak i drucianymi żyrandolami, surowym drewnem stropu, z bielą i szarościami ścian oraz posadzki.

Do wyraźnie loftowej kreacji warto dobrać przeszklone bryły z kolekcji Pik, które nawiązują do stylu industrialnego. Wyróżniają się kolorystyką surowego dębu naturalnego lager oraz metalowymi stelażami, które niejako „obejmują” bryły, a zarazem stanowią ich uchwyty. Są to meble z podwójnymi lub pojedynczymi przeszklonymi drzwiczkami, z oświetleniem LED-owym, wysokie na ponad 2 metry (niższe wersje na 1,4 m). Oprócz witryn dostępne są szafki z barkiem – przeszklone i również delikatnie podświetlone.

Gdy salon czy jadalnię urządzamy na przykład w stylu vintage, łączącym ducha przeszłości z tym, co współczesne, idealnie wkomponują się w tę aranżację przeszklone meble z linii Santorini. Wysokie na 1,89 m witryny, a także niższe (na 1,21 m) szafki z barkiem mają korpusy z naturalnej okleiny, a fronty ze szkła jakby oprawionego w ramy z litego drewna o ciekawym wybarwieniu orzecha amerykańskiego. Pięknie wyprofilowane drewniane elementy przywodzą na myśl dzieła sztuki polskiego modernizmu. Uroku i stylu dodają tym bryłom charakterystyczne toczone, skośne nóżki. Dzięki LED-owemu oświetleniu szklane tafle, szczególnie po zmroku, tworzą niepowtarzalną grę światła, kreując we wnętrzach wyjątkowy klimat. Designerskie modele są dopracowane w każdym detalu, posiadają też praktyczne rozwiązania, takie jak system cichego domykania drzwiczek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także