PARTNER PORTALU
Zapraszamy do stołu - meble do jadalni w modnych zestawach

Zapraszamy do stołu - meble do jadalni w modnych zestawach

Autor: Anna Usakiewicz
18 kwi 2019 14:34

Jadalnia to miejsce, w którym celebrujemy wspólne chwile z rodziną i znajomymi. Jakie meble wybrać, aby czas spędzony z bliskimi upływał w miłej i niczym nieskrępowanej atmosferze?

Prezentujemy rozwiązania, dzięki którym zaaranżujecie funkcjonalne wnętrze w zgodzie ze swoimi upodobaniami i stylem. Zapraszamy do stołu!

Nowoczesna, klasyczna, a może zgodna z najnowszymi trendami? Odpowiedzi szukajcie w swoich własnych gustach i upodobaniach. Jednak zważając na to, iż w obecnych czasach, najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest wydzielenie miejsca na stół i krzesła w salonie lub, w przypadku kuchni otwartej na salon, na granicy tych dwóch wnętrz, istotnym jest, aby meble były zarówno funkcjonalne, jak i spójne z resztą przestrzeni. Klasyczny salon pokocha proste meble z dekorem przywodzącym na myśl naturalne drewno, nowoczesny będzie pięknie współgrał z białymi lakierowanymi frontami, natomiast bardziej odważne przestrzenie to wymarzone miejsce dla tegorocznego kolorystycznego hitu – czarnego matu.

Tak jak lubisz!

Obecnie na rynku istnieje wiele możliwości zakupu zestawów mebli, które nie tylko pozwolą nam zaaranżować spójne stylistycznie wnętrze, ale również dobrać ich wielkość oraz rodzaj do naszych indywidualnych potrzeb i co najważniejsze, rozmiaru pomieszczenia jakim dysponujemy. Dzięki temu, w prosty sposób umeblujemy zarówno przestrzeń wypoczynkową, jak i jadalną wykorzystując do tego celu szeroki wybór brył o tym samym stylu i kolorystyce.

Stół w roli głównej

Wiele osób przy urządzaniu przestrzeni jadalnej staje przed dylematem jaki stół wybrać? Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, a lubimy często urządzać przyjęcia, dobrym rozwiązaniem będzie wybór takiego, którego wielkość możemy zmieniać w zależności od potrzeb. Dzięki temu, jego codzienne użytkowanie nie będzie wymagało poświęcenia cennej przestrzeni mieszkalnej, a przy wyjątkowych okazjach zyskamy pewność, że dla każdego starczy przy nim miejsca. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam właściwie zaplanować ustawienie stołu względem całej przestrzeni. Aby goście mieli wystarczającą ilość miejsca przy stole, potrzebne jest zapewnienie każdemu około 80 cm odstępu od krawędzi, przy których będą siedzieć. Taka odległość pozwoli nie tylko na swobodną pozycję przy stole, ale również na wygodne manewrowanie krzesłem. Ponadto, aby przy jednej krawędzi, usadzić dwie osoby obok siebie długość stołu nie może być mniejsza niż 120 cm – mówi Ewelina Wójcik, Dyrektor marketingu Meble Wójcik – z tego względu, na ustawienie prostokątnego stołu dla sześciu osób konieczne jest przeznaczenie około 7 m², a w przypadku okrągłego 6 m². Natomiast stół dla ośmiu osób (niezależnie od jego kształtu) wymaga około 10m² powierzchni – dodaje. 

Istotne jest również odpowiednie oświetlenie samego stołu. Wysokość lampy powinna być dobrana w taki sposób, aby nie zasłaniałam osoby siedzącej naprzeciw. Oświetlenie stołu najlepiej dobrać do jego wielkości, jak również do wysokości sufitu. Przy standardowych rozmiarach pomieszczeń zazwyczaj wystarczy umiejscowić ją w odległości około 70 cm od blatu.

Co oprócz stołu?

Bez wątpienia bez stołu nie może odbyć się żadne rodzinne spotkanie. Jednak niebanalną ozdobą pomieszczenia będą również inne elementy wyposażenia, takie jak bieliźniarki, komody, czy przeszklone witryny z możliwością dodatkowego podświetlenia. Te ostatnie będą nie tylko pełniły funkcję dodatkowego miejsca do przechowywania, ale staną się również ozdobną całego wnętrza – Delikatne światło wprowadza do pomieszczenia niepowtarzalny klimat. Ciepły blask lampek LED nie tylko będzie bardzo efektownym, dodatkowym źródłem światła w salonie lub jadalni, ale również pięknie podkreśli zawartość półek np. bogatą kolekcję odświętnej zastawy stołowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wspólne chwile spędzone w gronie rodziny czy przyjaciół będą upływały w ciepłej i przyjemnej atmosferze, nie tylko w okresie świąt – tłumaczy Ewelina Wójcik.

Obecnie jadalnia to już nie tylko miejsce, gdzie spożywamy posiłki. To przestrzeń tętniąca życiem, w której może odbywać się większość codziennych aktywności – zabawa, nauka, praca czy długie wieczorne dyskusje. Dlatego, musi być idealnie dopasowany do stylu życia jego użytkowników. Funkcjonalna i wygodnie urządzona sprawi, że zarówno codzienne czynności, jak i wyjątkowe okazje będą upływać w doskonałej atmosferze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także