×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Zmiany w kuchni bez remontu. 5 pomysłów na 2023 rok!

Zmiany w kuchni bez remontu. 5 pomysłów na 2023 rok!

Autor: Ewa Kozioł
28 gru 2022 11:28

Marzysz o nowej kuchni w 2023 roku? Nie wiesz, od czego zacząć? Mamy dla ciebie 5 świetnych pomysłów na metamorfozę kuchni przy ograniczonym koszcie, bez wielkiego remontu, a przede wszystkim w duchu „less waste”.

  • Sposobem na nową kuchnię może być całkowita przemiana ścian. W jasnym dotychczas wnętrzu „efekt wow” zapewni wprowadzenie ciemnego intensywnego odcienia.
  • Upragniony kolor glazury można zyskać bez kucia starych kafli. Łatwo je bowiem przeobrazić dzięki specjalnej farbie.
  • Całkowicie odmieniony look można nadać szafkom, dzięki emalii.
  • Kto nie chce dokonywać zmiany szafek kuchennych, może pokusić się o wprowadzenie kolorowych półek, które zapewnią powiew świeżości we wnętrzu.

Nowy rok i stara kuchnia? Jeśli na myśl o tym czujesz wewnętrzny sprzeciw, z początkiem 2023 roku warto zaplanować szybkie, ale spektakularne zmiany. Wystarczy ciekawy pomysł i wolny weekend. A oto kilka inspirujących propozycji.

1. Stylowa głębia

Sposobem na nową kuchnię może być całkowita przemiana ścian. W jasnym dotychczas wnętrzu „efekt wow” zapewni wprowadzenie ciemnego intensywnego odcienia. Granat stworzy wdzięczny kontrast z białymi szafkami, dodając kuchni głębi i nieformalnej elegancji. Właściwości półmatowej farby sprawią, że powierzchnia pokrytych nią ścian będzie odporna na codzienne plamy, również te z tłustych sosów, a także łatwa w czyszczeniu dzięki pierwszej klasie odporności na zmywanie i szorowanie na mokro. W rezultacie kuchnia będzie się prezentować efektownie nie tylko na początku użytkowania, ale będzie cieszyć swoją wyjątkową estetyką przez długi czas.

 

2. Zmiana glazury bez skuwania starych płytek

Upragniony kolor glazury można zyskać bez kucia starych kafli. Łatwo je bowiem przeobrazić dzięki nowej farbie Tikkurila Luja Ceramic Tiles. To produkt 2w1, który nie wymaga wcześniejszego gruntowania, bo charakteryzuje go doskonała przyczepność do podłoża. Płytki wystarczy starannie oczyścić z wszelkich brudów, kamienia i tłuszczu, a następnie pomalować na wybrany odcień. Może być to granat lub też inny z tysięcy odcieni. Dla uzyskania pięknej, jednolitej i trwałej powierzchni należy nałożyć dwie warstwy produktu, zachowując odstęp 16 godzin. W rezultacie już po dwóch dniach można cieszyć się glazurą w nowym kolorze i to bez wynoszenia gruzu i zaśmiecania środowiska.

Pomalowane w ten sposób płytki zyskają powłokę odporną na wielokrotny kontakt z zimną i gorącą wodą, a także różnego rodzaju plamy, zarówno te z gorącego oleju czy barwiących produktów spożywczych, jak i na przebarwienia spowodowane środkami chemicznymi.

3. Nowy kolor szafek kuchennych

Chcąc spełnić swe pragnienia o nowym kolorze szafek w kuchni, wcale nie trzeba dokonywać ich wymiany, zwłaszcza jeśli obecnie posiadane nie są jeszcze wysłużone. Całkowicie odmieniony look można im nadać z wykorzystaniem emalii, dzięki której zyskają wymarzony kolor i piękną, jednorodną powłokę odporną na codzienne użytkowanie. Przemalowane na odcień intrygującej ciemnej szarości będą wyglądać niezwykle elegancko i tworzyć piękny kontrast z jasnym odcieniem ściany.

4. Energetyczne półki

Kto nie chce dokonywać zmiany szafek kuchennych, może pokusić się o wprowadzenie kolorowych półek, które zapewnią powiew świeżości we wnętrzu. Te w radosnym odcieniu będą się wyróżniać na tle jasnych ścian, a w zestawieniu z szafkami w nie mniej żywiołowym kolorze stworzą prawdziwą bombę energetyczną. Dokonując metamorfozy półek można przy okazji pomalować także kuchenny taboret. 

5. Magiczna ściana

Pomysłem na nietuzinkową zmianę może być stworzenie w kuchennym kąciku jadalnianym magicznej ściany. Dzięki wykorzystaniu farby tablicowej można będzie na niej robić codzienne notatki, a jeśli pójdziemy o krok dalej i użyjemy jej w zestawie z farbą Tikkurila Magnetic, posłuży też do przyczepiania zdjęć czy rysunków za pomocą magnesów. Klasyczna czerń farby tablicowej będzie prezentować się wyjątkowo niemal w każdym wnętrzu, jednak poszukujący bardziej ekstrawaganckich rozwiązań mogą śmiało puścić wodze fantazji i bawić się kolorem. 

Zobacz także Ściana nad blatem w kuchni i meble kuchenne. 10 projektów. 20 zdjęć!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także