15 pomysłów na ściany w kuchni: tapety i fototapety

15 pomysłów na ściany w kuchni: tapety i fototapety

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
05 sty 2015 10:25

Jeśli zastanawiacie się czym wykończyć ściany w kuchni, zajrzyjcie do naszej galerii. Znajdziecie w niej ciekawe pomysły na dekorację kuchni zarówno tapetą, jak i fototapetą.

Tapety i fototapety to dekoracje bardzo chętnie wykorzystywane do wykończania ścian. I nic w tym dziwnego bo dzięki nim możemy spektakularnie i – co najważniejsze - samodzielnie odmienić wygląd wnętrza. Szczególnie, że na rynku dostępnych jest wiele niesamowitych wzorów i faktur: od gładkich, przez wzorzyste po imitujące tkaniny, dzięki czemu papierową dekorację z powodzeniem można wykorzystać w kuchnia nowoczesnych, jak i w bardziej tradycyjnym stylu.

Najbardziej popularnym wzorem są kwiaty oraz wszelkie motywy roślinne. Jednak najlepiej wyglądają fototapety z motywami owoców, warzyw czy przypraw. Jednoznacznie wskazują na funkcję pomieszczenia oraz zaostrzają apetyt.

Jednak wybór wzoru to nie wszystko. Odpowiednia do kuchni tapeta powinna być łatwa do utrzymania w czystości. Wybierajmy zatem tapety odporne na wodę: winylowe i z włókna szklanego, które można zmywać wilgotną ściereczką. Najgorzej jest z dekoracjami papierowymi, jednak nie oznacza to, że musimy rezygnować z wypatrzonego w sklepie wzoru. Wystarczy, że taką tapetę zabezpieczymy taflą szkła.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także