Aranżacja kuchni: 12 kolorowych wnętrz z polskich domów

Aranżacja kuchni: 12 kolorowych wnętrz z polskich domów

Autor: Katarzyna Masłowska
23 lis 2017 09:38

Wszyscy wiemy, że urządzanie kuchni nie jest łatwe. Trzeba wybrać sprzęty AGD, meble, dodatki – a do tego wszystkiego, zadecydować jakie kolory będą miały ściany.

Jak wiadomo, barwy bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie – dlatego ich wybór jest tak ważny. Jedne barwy wyciszają i uspokajają, inne napawają nas energią oraz motywują do działania. I tutaj nasuwa się pytanie – jak pomalować kuchnię? Jakie kolory do kuchni wybrać? Wybrać żywe kolory, a może lepiej postawić na delikatne pastele?

Nasza propozycja – monochromatyczne kolory zawsze na topie

Jak już zdążyliśmy zauważyć, ostatnio w kuchennych wnętrzach króluje minimalizm. Minimalizm, nowoczesność i monochromatyczność – co to oznacza? Kierujemy się zasadą minimalizmu – im mniej, tym lepiej. Chodzi tutaj zarówno o kolory ścian, meble, dodatki i sprzęty AGD. Wybieramy jasne kolory, które skutecznie powiększają nasze kuchenne pomieszczenie.

Monochromatyczność to tak naprawdę zabawa jednym kolorem. Eksperymentujemy z jego nasyceniem, przez co nadajemy wnętrzu oryginalnego wyrazu i charakteru. Ponadto, ogromną rolę odgrywają tutaj dodatki. Kuchnia powinna być czysta – powinniśmy się dobrze w niej czuć, jednak nie oznacza to wcale, że musi 'wiać nudą'.

TU znajdziesz ciekawe pomysły na ścianę nad blatem:

Monochromatyczne ściany sprawią, że kuchnia będzie wydawać się niezwykle uporządkowana. Zabawa nasyceniem pozwoli nam na małe szaleństwo na ścianach, które prezentuje się bardzo efektownie. Kuchnia w monochromatycznych barwach będzie ponadczasowa – zawsze będzie prezentować się świetnie. Będzie ona idealnym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza.

Kieruj się własnym gustem – to Twoja kuchnia

Pomimo tego, że monochromatyczne potraktowanie ścian w kuchni jest bardzo efektowne, to dla wielu osób, może być to dość nudne i mało spektakularne rozwiązanie. Takie ściany mogą sprawiać wrażenie niedokończonych, a kolory dla wielu osób są za chłodne.

Niektórzy nie wyobrażają sobie wnętrza bez żywego koloru ścian, które ożywi kuchenne pomieszczenie. Kolor kuchni powinien być uzależniony od stylu, w jakim chcemy ją urządzić. Inne barwy będą pasować do kuchni w stylu meksykańskim, a inne w stylu prowansalskim. Jeśli będziemy mieli zarys tego, jak chcemy, żeby kuchnia finalnie wyglądała to będzie nam znacznie prościej wybrać kolory.

Kolory i ich tajniki

Chcąc nadać kuchni wrażenia czystości i chłodu powinniśmy wybrać kolor niebieski i jego odcienie. Dla osób, które potrzebują energii najlepsze będą odcienie różu i czerwieni. Jeśli zależy nam na ociepleniu kuchennego wnętrza, to warto postawić na pomarańczowe i żółte barwy.

Subtelności natomiast, nadadzą naszemu pomieszczeniu fiolety. Jeśli zdecydujemy się na żywe kolory w kuchni to powinniśmy na nie uważać – lepiej zdecydować się na jedną ścianę w takim kolorze, a na pozostałe wykorzystać stonowane odcienie.

Okap jako akcent kolorystyczny w kuchni

Rozwiązaniem na ożywienie wnętrza kuchni, jest wybór sprzętów AGD. Często zmiana urządzeń jest dobrą metodą zmiany stylu neutralnej kuchni. Akcentem w czarnej, eleganckiej kuchni może być kryształowy okap. Interesującym wyjściem również jest zastosowanie wentylatorów o powierzchni matowej bądź z połyskiem. Można też pokusić się na kontrastowe zestawienia urządzeń kuchennych. 

Źródło: Velge 

Zobacz także: Kuchnia w stylu glamour: 12 pięknych zdjęć

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także