Biała kuchnia. 20 pięknych wnętrz z Polski

Biała kuchnia. 20 pięknych wnętrz z Polski

Autor: Katarzyna Masłowska
26 marz 2020 08:56

Biała kuchnia nigdy się nie nudzi. W jasnych frontach cenimy świeżość i uniwersalność. W modnych aranżacjach chętnie łączymy biel nie tylko z drewnem, ale i wyrazistymi kolorami. Zobaczcie 20 pięknych kuchni.

Wnętrze zaaranżowane w bieli wygląda świeżo, modnie i nowocześnie, a dodatkowo doskonale poprawia optykę pomieszczeń, co nie jest bez znaczenia podczas urządzania kuchni w bloku.

Biała kuchnia jest uniwersalna

Biel to kolor uniwersalny, który doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych meblach, jak i w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym. Daje poczucie czystości i elegancji, a to mocne atuty nowoczesnych kuchni. Biała zabudowa rozświetla pomieszczania, sprawiając, iż wyglądają na większe niż są w rzeczywistości.

Zobacz także: Nowoczesny salon - 20 dobrych projektów

Biały, zarówno w wydaniu matowym, jak i połyskującym idealnie komponuje się z dekorami inspirowanymi rysunkiem drewna w szerokiej gamie odcieni i struktur.

Kolor w kuchni

Biel przełamana czernią to mocny i ciekawy duet. Wystarczy nawet niewielki, ale wyrazisty akcent w postaci czarnych uchwytów, aby ożywić ascetyczną biel i zdynamizować wnętrze. Pomimo zdecydowanego i bardziej drapieżnego charakteru, to zestawienie ponadczasowe, a tym samym zawsze modne.

To Cię zainteresuje: Mały dom: idealne 112 metrów z pięknym tarasem

Biel poprawia optykę pomieszczeń, daje poczucie świeżości i czystości. Jej mocnym atutem jest również łatwość tworzenia atrakcyjnych kompozycji z całą paletą barw, co stwarza niezwykłe możliwości aranżacyjne. Biel można estetycznie łączyć nie tylko z drewnem, ale i innymi kolorami, uzyskując oryginalne kompozycje stylistyczne.

Efektem takiego biało-kolorowego miksu będzie nie tylko ciekawa gra kolorów, ale również „odciążenie” wizerunku wnętrza. Biel nada zabudowie meblowej lekkości, o czym warto pamiętać decydując się na ciemniejsze, bardziej wyraziste wybarwienia.

użytkowników. Biel we wnętrzach kuchennych to prosty, ale niezwykle skuteczny sposób, aby osiągnąć spektakularny efekt. Dobrze się prezentuje na kuchennych frontach i jest gwarancją szykownego wnętrza, które oprze się upływowi czasu.

Warto zobaczyć: Ściana za łóżkiem: 15 dobrych projektów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także