Co na ścianę nad blatem w kuchni? 10 inspiracji ze szkłem między szafkami

Co na ścianę nad blatem w kuchni? 10 inspiracji ze szkłem między szafkami

Autor: Justyna Łotowska
10 maj 2022 20:53

Modne szkło na ścianie nad blatem w kuchni jest dekoracyjne, a przy tym bardzo praktyczne. To nowoczesny i efektowny pomysł na wykończenie ściany między szafkami kuchni. Jakie szkło wybrać? Mamy poradnik i 10 dobrych inspiracji ze szkłem nad kuchennym blatem.

  • Szkło nad kuchennym blatem to materiał trwały, odporny na wysokie temperatury, łatwy do utrzymania w czystości i bardzo prosty w czyszczeniu.
  • Szkło nad blatem w kuchni sprawdzi się zwłaszcza w kuchniach otwartych na salon.
  • Podobny artykuł, więcej inspiracji na ścianę nad blatem: Szkło nad blatem w kuchni: 10 inspirujących kuchni. Zobacz je!

Szkło nad kuchennym blatem to materiał trwały, odporny na wysokie temperatury, łatwy do utrzymania w czystości i bardzo prosty w czyszczeniu. Myje się je podobnie jak lustro. Znika nam też problem z brudnymi fugami, które często ciężko jest całkowicie wyczyścić.

Szkło nad blatem w kuchni sprawdzi się zwłaszcza w kuchniach otwartych na salon, które wymagają większej dyscypliny i dopasowania stylistyki i kolorystyki kuchni do aranżacji pokoju dziennego. Szkło jest neutralne i świetnie dopasuje się do każdego stylu i koloru.

Szkło na ścianie nad blatem w kuchni - jakie wybrać?

  • Szkło hartowane przezroczyste – pod nim można przykleić laminowaną tapetę. Wzór tapety nie ulega wtedy zniszczeniu. Pod przezroczystą szklaną taflą ścianę można pomalować również na dowolny kolor, a gdy się znudzi, szkło można zdjąć i dowolnie go zmienić.
  • Szkło hartowane lakierowane – szkło pokryte lakierem z jednej strony, można je zamówić w dowolnym kolorze z palety RAL 
  • Szkło hartowane z nadrukiem - możesz je zamówić u szklarza lub u producenta mebli. Wzorów jest mnóstwo – od motywów kawiarnianych, poprzez warzywa i owoce, a na miejskich panoramach kończąc. Nadruk na szkle dopasujemy pod kolor mebli, blatów lub styl aranżacji. Możesz wykorzystać własnoręcznie zrobioną fotografię lub kupić ją w banku zdjęć.
  • Szkło laminowane – podklejone folią przezroczystą lub z nadrukiem; jeśli szkło się rozbije, tafla nie rozpada się, pozostając na folii.
  • Szklane płytki i mozaika – drobne kwadraty lub wieloboki ze szkła można układać np. jako dekor pomiędzy zwykłe płytki.

Szkło na ścianie w kuchni doskonale wygląda i może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza. Szkło dostępne jest w wielu różnych kolorach. Najpopularniejsze kolory szkła w kuchni? Biały, beżowy, szary, czarny, granatowy i inne odcienie niebieskiego, butelkowy zielony i inne odcienie zieleni. 

Inną opcją jest wybór do kuchni szkła transparentnego. Przezroczysta tafla pozwoli ci ozdobić ścianę nad blatem w dowolny sposób, a jednocześnie w pełni zabezpieczy ją przed niekorzystnymi czynnikami. Na ścianie możesz więc umieścić ulubioną tapetę, fototapetę lub po prostu swoje zdjęcia na przykład z wakacji. Będzie oryginalnie i pięknie. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także