PARTNER PORTALU
Co na ścianę nad blatem zamiast płytek? Dobre rozwiązania, piękne zdjęcia kuchni

Co na ścianę nad blatem zamiast płytek? Dobre rozwiązania, piękne zdjęcia kuchni

Autor: Justyna Łotowska
04 lut 2021 16:14

Ścianę między szafkami i nad kuchennym blatem najczęściej wykańczamy płytkami ceramicznymi. Czy jest dla nich jednak alternatywa? Oczywiście! Zobaczcie najlepsze pomysły na szkło, cegłę, konglomerat i inne wykończenie ściany nad blatem w kuchni.

Najpopularniejszą alternatywą dla płytek nad blatem w kuchni jest szkło. To materiał odporny na zabrudzenia i wilgoć, łatwy do czyszczenia i pielęgnacji. Szkło nad kuchennym blatem możemy wybrać w wersji przezroczystej (wówczas pod spód możemy dać chociażby tapetę z kolorowym wzorem) lub w wersji barwionej. Jedną z najnowszych propozycji jest np. szkło polimerowe do kuchni - dużo bardziej odporne na pękanie niż tradycyjne szkło stosowane w kuchni, a przy tym dostępne w bogatej palecie kolorów, także w wersji magnetycznej - można na nim pisać!

Czytaj też: Ściana nad blatem: co zamiast płytek w kuchni? 12 dobrych pomysłów

Innym popularnym rozwiązaniem na ścianę nad kuchennym blatem są płyty z konglomeratu. Jest to droższe rozwiązanie niż klasyczne płytki, ale znajduje wielu zwolenników z powodu pięknego efektu, jaki możemy osiągnąć i trwałości. Konglomerat zawiera zmielony naturalny kamień oraz spoiwo (np. żywicę) i uszlachetniające dodatki, jak pigmenty czy drobinki nadające mu blask. Nadaje się do wykończenia ściany, na blaty robocze, zlewozmywaki, a także meble. Przez niektóre kompozyty przenika światło, jest więc możliwość podświetlenia ich od spodu. 

Zobacz więcej na ten temat: Ściana nad blatem. Co zamiast płytek? 15 świetnych pomysłów, super zdjęcia

Ścianę między szafkami w kuchni możemy też wykończyć cegłą lub  po prostu pomalować farbą. Dostępne są też inne rozwiązania - płyta fornirowana lub laminowana, płyta osb, płyta betonowa, stal i kamień naturalny. Możliwości na wykończenie ściany nad blatem w kuchni jest mnóstwo, ich wybór zależy tylko od twoich możliwości finansowych i gustu. 

Zobacz także: Ściana nad blatem: 12 świetnych pomysłów na szkło. To jest modne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także