PARTNER PORTALU
Nowoczesna kuchnia. 10 wnętrz z polskich domów. 20 zdjęć!

Nowoczesna kuchnia. 10 wnętrz z polskich domów. 20 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
19 sie 2022 10:00

Jak urządzić nowoczesną kuchnię? Podpowiadamy i pokazujemy. Zobacz 10 fantastycznych, nowoczesnych kuchni z polskich domów i mieszkań.

  • Dużo pomysłów na urządzenie nowoczesnej kuchni.
  • Przegląd nowoczesnych kuchni projektu polskich architektów. 
  • Zdjęcia fantastycznych dużych i małych kuchni w nowczesny stylu.

1. Nowoczesna kuchnia z wyspą

Centrum kuchni stanowi wyspa wykończona w całości (blat i fronty szafek) spiekiem kwarcowym. Na blacie roboczym znajduje się płyta indukcyjna oraz okap wysuwany z blatu. Nad wyspą znalazło się miejsce na lekką wizualnie konstrukcję z dekoracyjnymi półkami z miedzianej perforowanej blachy.

Zdjęcie:  pracowania TK Architekci,

Kuchnia jest dość sporych rozmiarów. Zapewnia dużą ilość miejsca do przechowywania i wygodne, praktyczne blaty robocze. Z kuchni przez przeszkloną ścianę jest widok na gabinet. Można go podczas pracy zasłonić od wewnątrz żaluzjami.

Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracowania TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Więcej o tym domu: Rodzinny dom pod Warszawą. Przytulny salon, szara kuchnia. Ale piękny! 

2. Białe meble w nowoczesnej kuchni

Białą kuchnię dopełniają czarne blaty z konglomeratu oraz tafle szkła w kolorze srebrnym. Dużą wagę przywiązano do wyboru AGD – ważne były nie tylko parametry, ale także design sprzętów. Mało atrakcyjny, standardowy grzejnik wymieniono na szklany model Inventio polskiej marki Instal Projekt. Kwiatowy wzór sprawia, że grzejnik stał się obrazem dopełniającym część jadalnianą. 

Zdjęcie: Monika Filipiuk

Projekt wnętrza: Justyna Mojżyk, poliFORMA, www.poliforma.pl

Więcej tu: Piękne, nowoczesne wnętrze. To mieszkanie jest też bardzo wygodne!

3. Zielone szafki w nowoczesnej kuchni

W niedużym 55-metrowym mieszkaniu kuchnia architekci pięknie połączyli styl nowoczesny z elementami retro. Odnajdziemy tu oryginalne meble z okresu PRL i perły designu od znanych projektantów. Przestrzeń utrzymana jest w jasnych barwach – bieli oraz szarości. Akcentem, który przełamuje tę stonowaną kompozycję są szafki kuchenne w odcieniach zieleni. Wzrok przyciąga także nowoczesny stół z krzesłami w ciemnym kolorze. 

Projekt: Dariusz Jarząbek

Projekt wnętrza: Justyna Ławrynowicz, Patryk Ławrynowicz, pracowni 3XEL, www.3xel.pl

Więcej tu: Piękne mieszkanie z Łodzi. To wnętrze łączy styl nowoczesny i retro!

4. Wąska, nowoczesna kuchnia 

Kuchnia jest wąska, dlatego wysoką, bardzo pojemną zabudowę umieszczono tylko wzdłuż jednej ściany. Obok okapu pojawiły się więc jedynie dwie, lekkie szafki, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się znacznie szersze. Ściany wykończono fornirem oraz szkłem, tworząc spójną kompozycję z białymi, błyszczącymi frontami oraz kwarcogranitowym blatem.

Projekt: Monika Filipiuk-Obałek

Projekt wnętrza: Justyna Mojżyk, Piotr Stepaniuk, poliFORMA, www.poliforma.pl

Czytaj więcej: Piękny dom w centrum Białegostoku. Jasne, nowoczesne wnętrze dla rodziny!

5. Biel i drewno w nowoczesnej kuchni

Kuchnia z dwoma wejściami ograniczała możliwość zastosowania typowych rozwiązań, powstało więc oryginalne wnętrze z ciekawą zabudową z wyspą. Znalazło się tu miejsce na dużą, wolnostojącą lodówkę, pojemne schowki, a nawet biblioteczkę. Kuchnia to połączenie ciemnego drewna, czystości i lekkości bieli, szarości kamienia oraz elegancji czerni. Wyspa to prosta w formie zabudowa o czystych podziałach, liniach, klarownym układzie oraz funkcji. 

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek Fotografia

Projekt wnętrza: Agnieszka Morawiec, Pracownia Projektowa Siedem, www.grupasiedem.pl

Więcej o tym mieszkaniu: Nowoczesne, przytulne wnętrze. Zobacz piękny dom dla rodziny!

6. Jasna, nowoczesna kuchnia

W centralnym miejscu w kuchni znajduje się wyspa z praktycznymi bocznymi półkami. Zastosowano tu stonowane kolory: szarości, biel, brąz, odrobinę czerni i granat. W kuchni wyraźnie czuć inspiracje naturą, ale w nowoczesnym, minimalistycznym wydaniu.

Zdjęcie: Marek Koptyński

Sąsiadującą z kuchnią jadalnię wyznacza drewniany stół wraz z welurowymi krzesłami w wyrazistym odcieniu granatu. Efektowne żyrandole nad stołem wprowadzają do wnętrza odrobinę awangardy.

Projekt wnętrza: Olga Nowosad-Szewców, pracownia Decoroom, www.decoroom.eu

Więcej o tym mieszkaniu: 100-metrowy dom pod Wrocławiem. Nowoczesny salon, biała kuchnia!

7. Czarna zabudowa w nowoczesnej kuchni

Oprócz charakterystycznych opraw aż dwóch dużych okien czarny kolor ma zabudowa kuchenna. Choć zamknięta w spójną bryłę pokrewną opracowaniu okien, okazuje się bogata w efekty wizualne. To zasługa m.in. dwóch głębokości szafek, fakturowych frontów oraz starannie rozwiązanego oświetlenia. W kuchni nie brakuje też wyrazistych akcentów koloru. Największy z nich to ciemnoróżowa zasłona zawieszona na tle ściany pomiędzy oknami. Nie służy do zasłaniania okna za to wspaniale wydobywa modernistyczne kształty lampy TR Bulb marki Menu.

Zdjęcie: Magdalena Łojewska, Vey photography

Projekt wnętrza: Ale Patrycja Śliż, Jakub Flisiak, The Wall The Wall Pracownia Architektury, www.thewallarchitektura.pl

Więcej tu: 190-metrowy dom pary architektów. Tak wygląda po metamorfozie. Fantastyczny!

8. Nowoczesna, szara kuchnia

Na dwóch sąsiadujących ścianach kuchni zaprojektowano grafitowe, wysokie zabudowy meblowe ze sprzętem AGD oraz ukrytą sporą ilością miejsca do przechowywania. Pośrodku znajduje się biała, duża wyspa z płytą indukcyjną i zlewem. Blat wyspy wykonano z białego konglomeratu kwarcytowego.

Zdjęcie: pracownia TK Architekci

Kuchnia jest nowoczesna, prosta w formach oraz bardzo praktyczna. Znajduje się tu tylko jedna otwarta półka wykonana z materiałów łatwych do utrzymania w czystości i zawiera dużo miejsca do przechowywania. Blat roboczy w całości zlokalizowany na wyspie powoduje, że osoba gotująca w kuchni cały czas widzi domowników przebywających w salonie.

Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracownia TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Więcej tu: Dom dla rodziny. Szara kuchnia, nowoczesny salon. Ależ piękne!

9. Nowoczesna kuchnia z jadalnią

Sercem mieszkania jest kuchnia z wyspą, która zachęca do wspólnego gotowania. Szare meble wykonane na pełną wysokość ściany zostały delikatnie podświetlone i wyposażone w ładne, mosiężne uchwyty. Z jadalni, która znajduje się tuż obok, rozpościera się niesamowity widok na Stare Miasto. 

Zdjęcie: Hania Połczyńska

Projekt wnętrza: Monika Wierzba-Krygiel, www.wierzbakrygiel.pl

Więcej tu: Nowoczesne mieszkanie w centrum Gdańska. Zobacz świetnie urządzone 50 metrów!

10. Szkło na ścianie w nowoczesnej kuchni

– Połyskującą zabudowę kuchenną, jasne blaty z kwarcogranitu i białe szkło na ścianie przełamuje kolor dolnych szafek. Lamele w tym samym odcieniu drewna, między którymi umieszczono paski ledowe, tworzą dekoracyjną ścianę jadalni. Rozkładany stół można ustawić na kilka sposobów, stąd tapicerowane siedzisko (zastępujące dodatkowe krzesła) oraz lampa z abażurami na regulowanych ramionach (Azzardo), która może podążać za stołem – opowiada Justyna Mojżyk.

Zdjęcie: Monika Filipiuk-Obałek

Projekt wnętrza: Justyna Mojżyk, poliFORMA, www.poliforma.pl

Więcej tu: Mieszkanie dla rodziny. Piękne, nowoczesne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także