PARTNER PORTALU
Płytki do kuchni i łazienki. Małe formaty są modne. Nowa kolekcja!

Płytki do kuchni i łazienki. Małe formaty są modne. Nowa kolekcja!

Autor: Ewa Kozioł
01 sie 2022 12:38

Dekoracja jest subtelna, widoczna w rytmie geometrycznych układów kwadratów i prostokątów. Widać ją w świetle, uwypuklającym zróżnicowane struktury, mat i błysk. I w kolorach, naturalnych i głębokich. Poznajcie najnowszą kolekcją płytek Ceramiki Paradyż Neve Creative projektu Maji Ganszyniec.

Detal w roli głównej

Najnowsza kolekcja Ceramiki Paradyż zmienia podejście do dekoracji w tradycyjnym ujęciu, które rządzi się ściśle określonymi zasadami. W kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec ważny jest każdy detal. Przełamany zostaje sztywny schemat, w którym dekoracje były jedynie uzupełnieniem całości. Współczesne podejście do projektowania wnętrz to ciągła obserwacja potrzeb, ale i trendów. Często jesteśmy rozdarci między trendami, stylami, nowościami. Ciężko wybrać nam „ten jeden”, który zostanie z nami na lata. A co, gdyby stworzyć przestrzeń, która będzie przyjaznym tłem w otwartej przestrzeni dla elementów mobilnych – mebli, dodatków? To właśnie proponuje nam autorka kolekcji, Maja Ganszyniec.

– Nowoczesne podejście do dekoracji to szersze spojrzenie na wnętrza. To świadomie odnoszenie się do urządzania i kreowania, w którym dekoracje ścian tworzą przyjazne tło w otwartej przestrzeni. Nie skupiamy się już zatem wyłącznie za uzupełnianiu dodatkami całości, a zaczynamy myśleć o dekoracji już na bardzo wczesnym etapie – podkreśla Maja Ganszyniec, autorka kolekcji Neve Creative.

Nowy wymiar dekoracji

Puste ściany we wnętrzach rzadko działają na naszą korzyść. Nawet w minimalistycznie urządzonych wnętrzach ściany są zagospodarowane. Im większa powierzchnia ściany, tym więcej mamy możliwości. Zawieszenie obrazów czy zdjęć to najłatwiejsze rozwiązanie, ale przecież niejedyne. Warto nie iść drogą na skróty i poszukać indywidualnych rozwiązań, które będą nam służyły przez lata. Nie warto zmieniać co sezon wnętrza, w którym dobrze się czujemy. Pragnąc żyć w zgodzie z naturą i w stylu slow – nie pędzimy już za dynamicznie zmieniającymi się trendami a poszukujemy indywidualnych rozwiązań, dostosowanych do naszych upodobań. Dzięki modułowości i połączeniu prostoty kolekcji Neve Creative z elementami takimi jak format czy struktura, jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.

W kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec dekoracje odkrywamy przez rytm podziałów, zestawienie elementów, zabawy geometrycznymi, reliefowymi lub połyskującymi deseniam i prostotą formy. Łącząc ze sobą płytki w dowolnych kompozycjach kwadratów 19,8x19,8 cm, prostokątów 9,8x19,8 cm i kwadracików 9,8x9,8 cm, możemy otrzymać zupełnie odmienny efekt. Dodając do tego pozostałe kluczowe elementy kolekcji, jesteśmy w stanie tworzyć zarówno bardzo proste, jak i niesamowicie odważne połączenia.

Co więcej nie bez znaczenia w wnętrzach jest też starannie dobrana paleta kolorów. Warto postawić na barwy, które będą stanowiły bazę: tj. biel, beż, szarości, grafit i czerń. Będą one idealnie współgrać z paletą kolorów nawiązujących do obecnych trendów oraz je wyprzedzać, poprzez cielisty róż, ciemną terracottę, zgaszoną miętę, głęboką zieleń, błękit i granat. Delikatne kolory wyróżnia prostota w ich łączeniu, a przy tym niebanalność efektu aranżacji. Należy pamiętać, że dekoracja to też zabawa światłem. Mat w połączeniu z połyskiem czy odpowiednią grą światła pozwala wydobywać niuanse i podkreślać detale.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także